175,00 TL
96,25 TL
%45 indirim
Kazancınız
:
78,75 TL
Troya Savaşı Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Tarih Kitapları
Sayfa Sayısı: 304
ISBN: 9786257631570
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
satis-icon
Satış Rakamları 61 adet satılmıştır.
Barry Strauss
Barry Strauss
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Troya Savaşı Kısa Özet

  Efsaneler ve Gerçekler Arasında Tarihin En Destansı Savaşı: Troya

  *Barry Strauss, büyük bir tarihçide aradığınız her şeyi size sunuyor. Troya Savaşı ihtirasları, en ham halleriyle ele alan tutkulu bir eser. Strauss, adamların ve kadınların onur ve aç gözlülük hikâyesi olan Troya Savaşı’nın kalbine inecek kadar cesur bir adam. Homeros’u uzun hikâyelerin bir anlatıcısı olarak değerlendirmekten ziyade, onu dünya tarihindeki en büyük olaylardan birisinin koruyucusu olarak ele alarak ozana hak ettiği saygıyı gösteriyor.*
  - Bettany Hughes (İstanbul: Üç Şehrin Hikâyesi ve Helen of Troy: Goddess, Princess, Whore eserlerinin yazarı)

  *Barry Strauss, Troya Savaşı’nı mitoloji ya da şiirden ziyade, bir tarih olarak cesur bir şekilde ele alıyor. Yazar, Homeros destanları ve diğer Yunan kaynaklarına, başta Tunç Çağ ve dönemin somut materyalleri olmak üzere Hitit ve Mısır arşivlerinden yazılı kaynakları da ekliyor. Troya Savaşı, Homeros’un kahramanlarını ve yaşadıkları dünyayı canlı ve renkli bir hayata taşıyan akıcı bir üslup ile kaleme alınmış heyecan verici bir hikâye.*
  - Sterling Prof. Donald Kagan (Klasik Filoloji ve Tarih Bölümü, Yale Üniversitesi)

  Troya’nın aşılmaz duvarlarının önünde, binlerce asker 2500 yıldır sanat eserlerine ilham olmuş, tarihçilerin aklında birçok soru işareti bırakan bir mücadeleye girişmiş miydi? 19. yüzyılın sonlarında Heinrich Schliemann’ın Çanakkale’deki kazılarına kadar yeri dahi bilinmeyen Troya, gerçekten de bu destansı savaşa, kahramanların kendilerini gösterdikleri bir çatışmaya ev sahipliği yapmış mıydı? Akhilleus, Hektor, Agamemnon, Menelaos ve Paris Troya Ovası’nda karşı karşıya gelmişler ve güzel Helene uğruna ölene dek çarpışmışlar mıydı? Yoksa bütün bu anlatılanlar bir ozanın, Homeros’un uydurmaları mıydı?

  Elinizdeki kitapta tarihçi Barry Strauss efsaneler ile gerçekler arasında Troya Savaşı’nın izlerini sürüyor. Strauss, Troya Savaşı’nın yeni bir tarihini yazarken Homeros’un Ilias ve Odysseia destanlarından ve Tunç Çağ Yunan, Hitit, Mısır ve Assur metinlerinden yararlanarak arkeolojik buluntular ışığında Troya’da yaşananlara dair yüzyıllar boyunca tartışılan meseleleri yeni bir bakış açısıyla yorumluyor.

  Barry Strauss Homeros’un büyük destanının arkasındaki tarihi açığa çıkarıyor ve savaşın geçtiği yerlere, sahada gerçekleştirilen mücadelelere, meşhur karakterlerine canlı ve gerçekçi bir şekilde yeniden hayat veriyor. Troya Savaşı, destansı anlatımın şiirselliğinden ve ihtişamından ödün vermeden sizleri Antik Çağ’ın bu büyük mücadelesinin geçtiği topraklara, kahramanlarının arasına götürmeye aday güncel bir çalışma.

 • 2. Hamur

Troya Savaşı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.