160,00 TL
112,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
48,00 TL
Troya Masalı Hakkında Bilgiler
Türü: Masallar
Sayfa Sayısı: 100
ISBN: 9789944717267
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
satis-icon
Satış Rakamları 620 adet satılmıştır.
Azra Erhat
Azra Erhat
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Troya Masalı Kısa Özet

    Anadolu topraklarında yaşanmış, dünya tarihinin en ünlü savaşını arkeolog, çeviri ustası Azra Erhat çocuklar için anlattı!

    Eski Anadolu uygarlıklarının izini süren "mavi yolculuk"ları başlatanlardan, hümanist anlayışın ülkemizde yaygınlaşmasına öncülük etmiş arkeolog, filolog ve düşünür Azra Erhat, çocuklara Çanakkale yöresinin söylencelerini anlatıyor. Editörlüğünü Semih Gümüş`ün üstlendiği Köprü Kitaplar dizisinin altıncı kitabı Troya hakkındaki söylenceleri yalın bir dille aktarıyor. Ülkemizi tanıma, tarihimize sahip çıkma ve saygı duyma bilincinin gelişmesine yardımcı olacak bir kaynak niteliğindeki kitabın girişinde, Çanakkale Boğazı`nın söylenceleri ve Troya`nın bulunuşu; sonrasında, ünlü Paris ve Helene söylencesiyle başlayan destan bölümü yer alıyor. Kitap, 2000 yılında kaybettiğimiz usta karikatürcümüz Ferruh Doğan`ın özgün desenleriyle bezeli.

    Ünlü Anadolulu tarihçi ve ozan Homeros`un İlyada destanında on yıl sürdüğü anlatılan Troya Savaşı filmlere konu olmuş, hakkında pek çok kitap yazılmıştır. Azra Erhat`ın, Homeros`un ünlü İlyada ve Odysseia destanlarının ozan A. Kadir`le birlikte yaptığı şiirsel çevirisi de, Yunan ve Roma mitolojilerini açıklayan Mitoloji Sözlüğü (1972) de alanlarında hâlâ en yetkin kaynaklar sayılmaktadır. İlk kez 1981`de yayımlanan Troya Masalı, Erhat`ın çocuklara Anadolu destanlarını sevdirme çabasının ürünü.

  • 2. Hamur

Troya Masalı Hakkında Yorumlar