sadsad x
asdasd

Toplumsal Bellek ve Türk Arkeoloji Belgeselleri

Akademik Kitaplar
20,00 TL
13,80 TL
%31 indirim
Kazancınız
:
6,20 TL
Toplumsal Bellek ve Türk Arkeoloji Belgeselleri Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma - İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 152
ISBN: 9786059786553
Kapak: Ciltsiz
Sinem Tuna
Sinem Tuna
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Toplumsal Bellek ve Türk Arkeoloji Belgeselleri Kısa Özet

  Geçmişle ve geleceği birleştirmede arkeoloji şüphesiz en önemli disiplinlerden biridir. Belleğimizin ilk kırıntıları arkeolojik verilerdir. Geçmişi anlama ve yorumlama arkeolojinin, mimariden antropolojiye, sosyolojiye, iletişime, kadar geniş bir yelpazede işbirliğinin sonucudur.

  Dijitalleşen dünya, toplumsal belleğimizin korunması ve saklanması için önemli avantajlar sağlar. Bunların başında dijital görüntü ve sinema gelmektedir. Geniş kitlelere ulaşabilmesi, akılda kalıcılığı arttırması, tekrar tekrar izlenebilmesi, zaman ve mekândan bağımsız olması sinemayı farklı çalışma alanlarının ortak ya da birleşme noktası haline getirmiştir.

  Arkeolojinin sınırlarını genişletmek, bilinirliği arttırmak, görsel hafıza yaratmak, sınır ötesine gidebilmek için sinema ve özelde belgesel sinema vaz geçilmez bir sanattır. Estetiğin, etiğin ve teknolojinin birleştiği belgesel sinema, arkeolojinin enginliğiyle bütünleşerek belleğimizde yeni bir yer açar.

  Yazar Sinem Tuna, arkeoloji ve belgesel sinemanın besleyici ve zenginleştirici işbirliğini Türk arkeoloji belgeselleri üzerinden derinlemesine incelemektedir.

Toplumsal Bellek ve Türk Arkeoloji Belgeselleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.