120,00 TL
90,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
30,00 TL
Tokyo Gül 5 Hakkında Bilgiler
Türü: Çizgi Roman Kitapları
Sayfa Sayısı: 204
ISBN: 9786059141567
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
satis-icon
Satış Rakamları 1278 adet satılmıştır.
Sui İşida
Sui İşida
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Tokyo Gül 5 Kısa Özet

  Tokyo Gûl, İşida Sui tarafından yazılan ve çizilen, Shueisha Yayıncılık tarafından 8 Eylül 2011 - 18 Eylül 2014 tarihleri arasında basılan, psikolojik, korku, dram, doğaüstü, aksiyon türünde 14 ciltlik bir manga serisidir. Serinin öncesini konu alan *Tokyo Gûl: JACK*, sonrasını konu alan *Tokyo Gûl:re* mangaları ile *Tokyo Gül* ve *Tokyo Gül ?A* olarak adlandırılan 2 sezon, 24 bölümlük animesi vardır.

  Seri, Tokyo’da olan garip cinayetlerle başlar. Cinayet mahali ve delilleri inceleyen polis, faillerin insan yiyen gûllar olduğu sonucuna varmıştır. Tokyo sakinlerine korku salan bu canavarların gündüzleri nasıl saklandıkları, avlarını nasıl seçtikleri ve neden yedikleri bilinmemektedir. Manganın başkahramanı Ken Kaneki ve üniversite arkadaşı Hide, gûlların gündüzleri insan gibi davranarak, insanların arasına karışıp yaşadıklarını düşünmektedir.

  Kitap okumayı seven Kaneki, sıklıkla gittiği kafede kendisi gibi kitap okumayı seven bir kızla karşılaşır. Rize adındaki bu güzel kızla beraber güzel bir gün geçiren Kaneki, onu evine bırakırken bu güzel kızın gerçek kimliği öğrenir ve şok olur. Rize, son dönemde sıklaşan cinayetlerin faili gûldur. Kaneki’yi yemek için böyle bir tuzak kurmuş olan Rize, iştahla avını parçalarken yanlarındaki inşaattan düşen demirler nedeniyle ölür. Rize’nin iç organlarının kendisine nakledilmesiyle hayatta kalan Kaneki, yarı insan/ yarı gûl bir varlık olur. Yeni kimliğini kabullenemeyen Kaneki, kendini, gûlların peşindeki polisler, polislerin peşindeki terörist gûllar ve bu karmaşa arasında insanlarla huzur içinde yaşamak isteyen gûlların dünyasında bulur. Yeni tanıştığı insanlara çabucak güvenmek gibi kötü bir özelliği olan Kaneki’nin başı beladan kurtulmayacaktır.

  *Bilinmeyen bir tat*ın peşinde olan gurme gûl Tsukiyama’nın ısrarı devam ediyor. *Akşam yemeği* henüz bitmedi. Tehditkar Tsukiyama ile yüzleşen Kaneki, Nişiki ve Touka. Kendi doymak bilmez iştahı için dişlerini çıkaran gizemli adam ile sıkı bir dövüşün ortasında, Kaneki’ye doğru süzülen *ani bir ışık*...?
  Ve KHB’de yeni ajanlar çalışmaya başlamış...!?

 • 2. Hamur

Tokyo Gül 5 Hakkında Yorumlar