360,00 TL
273,60 TL
%24 indirim
Kazancınız
:
86,40 TL
Tiyatro Oyunları Hakkında Bilgiler
Türü: Senaryo Kitapları
Sayfa Sayısı: 869
ISBN: 9789750506956
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2009
Memet Baydur
Memet Baydur
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Tiyatro Oyunları Kısa Özet

  Memet Baydur, çoğu Devlet Tiyatrosu sahnelerinde ve özel tiyatrolarda sahnelenmiş yirmi üç oyun yazmış, seksenli ve doksanlı yıllarda Türk tiyatrosunun önde gelen oyun yazarı olmuştur. Öyküleri, denemeleri, gazete yazılarıyla da dikkat çekmiş, oyunlarıyla tartışma yaratmıştır.

  Memet Baydur`un oyunları çağdaş geleneksel Türk mizah anlayışının buruk-alaycı tavrını sürdüren, şaka ile ciddi arasında gidip gelen, gerçeğin benzerini değil, sahneye özgü oyunsu bir gerçekliği yakalamaya çalışan yapıtlardır. Memet Baydur`un amacı ezber bozmaktır. Benimsenmiş değerleri sorguya çeker. İçi boşalmış doğruları, kalıplaşmış kuralları yerinden oynatmaya çalışır.

  Evrensel değerdeki yazarımızın oyunlarını toplu olarak sunuyoruz...

  `Gelmiş geçmiş en büyük tiyatro yazarımızdır.`

  - Orhan Pamuk

  `Memet Baydur 20. yüzyılın son yirmi yılında yazdığı yirmiden fazla oyunuyla okuyucuyu / seyirciyi hayata, alışkanlıklarımızın engeline takılmadan yeni bir gözle bakmaya, kalıplaşmış yargıların ötesinde düşünmeye çağırdı; pas tutmuş zekâları bilemeye, vicdanları doğrulara açmaya çalıştı. Tiyatronun bir ileti aracı olarak kullanılmasına, ders kuruluğuna düşmesine karşıydı. Onun için eleştirisini oyunlarının oyunsu keyfini kaçırmadan yapmayı başardı.`

  - Sevda Şener

 • 2. Hamur

Tiyatro Oyunları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.