sadsad x
asdasd
22,22 TL
19,33 TL
%13 indirim
Kazancınız
:
2,89 TL
Timur ve Yahudiler Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma - İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 232
ISBN: 9786055452599
Kapak: Ciltsiz
Michael Shterenshis
Michael Shterenshis
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Timur ve Yahudiler Kısa Özet

  *Timur ve Yahudiler* bugüne kadar üzerinde neredeyse hiç durulmamış bir konu. İsrailli tarihçi Michael Shterenshis'in çalışması sadece Orta Asya Yahudilerinin tarihine ışık tutmakla kalmıyor, aynı zamanda Orta Çağ'daki Türk-Yahudi ilişkilerine de Emir Timur'un döneminden yola çıkarak farklı bir bakış açısı getiriyor.

  Michael Shterenshis, halen İsrail Hebrew (İbrani) Üniversitesi'nde görev yapan önemli bir akademisyen. Yahudi tarihi ile beraber Orta Asya tarihinin de önemli uzmanlarından biri. Ayrıca annesi ve babası ömrünü Özbekistan'da geçirmiş, kendisi de Özbekistan'ın İsrail'deki Büyükelçiliğinde görev yapmış Orta Asya ile İsrail arasında kişisel bir köprü sayılabilecek bir isim.

  Timur'un yaşadığı dönemde Yahudiler, İngiltere'den, Fransa'dan kovulmuşlar, Almanya'da ciddi eziyetlere maruz kalmışlardı. Ve en sonunda Ispanya'dan da çıkartılarak Osmanlı Türkiye'sine sığınacaklardı. Avrupa, o dönemde de antisemitizmin ve ırkçılığın doruklarmdayken acaba Emir Timur gibi çağının en kudretli hükümdarlarından birinin Yahudilere tavrı ne olmuştu?

  Spekülasyon ve komplo teorilerinin uzağında gerçek bir tarihi öğrenmek isteyenler Michael Shterenshis'in kitabını muhakkak okumalı.

Timur ve Yahudiler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.