sadsad x
asdasd

Tılsım - Aslan Yürekli Richard ve Sultan Selahaddin

Avesta Yayınları
36,00 TL
28,80 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
7,20 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Tılsım - Aslan Yürekli Richard ve Sultan Selahaddin Hakkında Bilgiler
Türü: İngiliz Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 352
ISBN: 9786059082341
Kapak: Ciltsiz
Sir Walter Scott
Sir Walter Scott
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Tılsım - Aslan Yürekli Richard ve Sultan Selahaddin Kısa Özet

    Sir Walter Scott’un kaleme aldığı *Tılsım, Aslan Yürekli Richard ve Sultan Selahaddin, Haçlı Hikayeleri* adlı kitap Burcu Yalçınkaya’nın çevirisikle Avesta Yayınları arasında çıktı.

    Sir Walter Scott'un Haçlı hikayelerinin ikinci kitabı olarak 1825 tarihinde kaleme aldığı *Tılsım*, Batı kültüründeki en popüler Doğulu Müslüman figür olan onikinci yüzyıl İslam orduları komutanı Sultan Selahaddin-i Eyyubi ve ve Haçlı orduları komutanı İngiliz Kralı Aslan Yürekli Richard’ı konu ediniyor. Kral Richard ölümcül ve tedavisi zor bir hastalığa yakalanır. Selahaddin doktor kılığında sarayına gider, onu iyileştirir, böylece aralarındaki anlaşmazlığı *ya saygıdeğer bir anlaşmayla ya da silahlarımızla açık bir savaşla sonlandıracağız. Efendisi tarafından perişan edilmiş bir kölenin ölümünü yaşamanız ne mevkiinize ne de cesaretinize yakışır ne de cesur bir düşmanın böyle bir hastalık nedeniyle silahımızdan kaçması bizim şanımıza uygundur.*

    "Üzüntü, yağmurdan önceki ve sonraki zamana benzer. Yağmurdan sonra çiçekler ve meyveler, hurmalar, güller ve narlar açar."

Tılsım - Aslan Yürekli Richard ve Sultan Selahaddin Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.