sadsad x
asdasd
130,00 TL
87,10 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
42,90 TL
Tıbbu’n Nebevi 2. Hamur Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 400
ISBN: 9786055284121
Kapak: Ciltli
İbn Kayyım el-Cevziyye
İbn Kayyım el-Cevziyye
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tıbbu’n Nebevi 2. Hamur Kısa Özet

  Kaynak eserlerin Türkçeye aktarılması konusunda çalışmalarını 42 yıldır devam ettiren yayınevimiz son olarak İmam İbnu`l Kayyim el-Cevziyye`nin Tıbbu`n Nebevi kitabını siz değerli okuyucuların istifadesine sunar.

  Eserine Hz. Peygamber`in bizzat uyguladığı, başkalarına tavsiye ettiği, birçok tabibin bile anlayamadığı tıbbî hizmetleri açıklayacağız diye başlayan İbnu`l Kayyim hastalığı Kur`an`da zikredilen kalp ve beden hastalığı olmak üzere ikiye ayırır.

  "Her hastalığın bir ilacı vardır, hasta bunu bulduğu vakit Allah`ın izni ile iyileşir." (Buhari; et-Tıb) hadisini şu şekilde açıklar:

  Tabib`in çaresini bulamadığı hastalığı iyi edecek ilacı da Allah Teala yaratmıştır. Lakin insanın ilmi sınırlı olduğu için bunu tesbit edememiştir. Çünkü insan ancak Allah`ın öğrettiğini bilebilir.

  Bunun için Hz. Peygamber şifayı ilacın uygunluğuna bağlamıştır. Yaratıklardan her şeyin bir zıddı olduğu gibi her hastalığın da tedaviye yarayan zıt bir ilacı vardır.

  Kitapta Kalp ve Beden Hastalıkları bölümü ile birlikte Doğal İlaçlarla Tedavi, Manevî İlahî Basit ve Bileşik ve Doğal İlaçlarla Tedavi, Bazı Basit İlaçlar ve Gıdalar kısımları genişçe yer almaktadır.

  Bu kıymetli eserin, okuyucularına şifa yolunda yardımcı olması temennimizdir.

  Eseri değerli ilim adamı, pek çok ilmî ve İslâmî eseri bulunan Doç. Dr. Abdülvehhab Öztürk Türkçeye tercüme etti. Büyük boy, lüks ciltli olan ve dört yüz sayfadan oluşan eser, tam metin ve eksiksiz tercümedir. Dili sade, akıcı ve sürükleyicidir.

  Her kütüphanede bulunmasında büyük fayda görülen Tıbbu`n Nebevi, Kahraman Yayınları tarafından titiz bir baskı ile kültür hayatımıza kazandırılmıştır.
  (Tanıtım Bülteninden)

Tıbbu’n Nebevi 2. Hamur Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.