sadsad x
asdasd

Thomas Quick'in Tuhaf Vakası

Beyaz Baykuş Yayınları

Dan Josefsson

72,00 TL
50,40 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
21,60 TL
Thomas Quick'in Tuhaf Vakası Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 576
ISBN: 9786053112624
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
Dan Josefsson
Dan Josefsson
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Thomas Quick'in Tuhaf Vakası Kısa Özet

  1991 yılında Sture Bergwall adında bir dolandırıcı ve uyuşturucu bağımlısı bir banka soygununu o kadar yüzüne gözüne bulaştırdı ki ceza yerine psikolojik tedavi alması gerektiğine karar verildi. İsveç’in en iyi ruh ve sinir hastalıkları hastanelerinden birine yatırılıp psikoterapiye ve ağır bir ilaç kullanımına başlatıldı.

  Terapileri esnasında çocukluğundan birtakım çok ağır ve kötü anılar su yüzüne çıkmaya başladı. Ailesi tarafından istismara uğramış, ensest ilişki ve işkence kurbanı olmuştu. Sonunda aslında İsveç polisinin yıllardır çözemediği birçok seri cinayetin de suçlusunun kendisi olduğunu açıkladı Otuzdan fazla insanı öldürdüğünü, tecavüz ettiğini ve hatta bazılarını yediğini itiraf etti. Kendiyle ilgili gerçeklerle yüzleşirken kendine yeni bir de isim buldu: Thomas Quick. Mahkemeye çıkartıldı ve 30 cinayetin sekizinden suçlu bulundu.

  2008’de ise itiraflarının hepsinin uydurma olduğu ortaya çıktı ve Thomas Quick bütün suçlarından beraat etti. O cinayetleri işlememiş, kimseyi de yememişti.

  Peki ne olmuştu? İsveç’in en iyi araştırmacı gazetecilerinden biri olan Dan Josefsson bu kitapta bize başından sonuna bu tuhaf vakanın bütün detaylarını anlatıyor.

  Thomas Quick’in Tuhaf Vakası, uyuşturucu ve ilgi bağımlısı bir adamın yanlış psikanalistlerin elinde, ağır ilaç kullanımıyla birlikte nasıl bir oyuncağa dönüştüğünün hikâyesi...

 • 2. Hamur

Thomas Quick'in Tuhaf Vakası Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.