The Life of The Prophet - Hz. Peygamberin Hayatı

Emin Yayınları

Mehmet Yılmaz

95,00 TL
73,15 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
21,85 TL
The Life of The Prophet - Hz. Peygamberin Hayatı Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografi ve Otobiyografi Kitapları
Sayfa Sayısı: 125
ISBN: 2770000005074
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2008
Mehmet Yılmaz
Mehmet Yılmaz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • The Life of The Prophet - Hz. Peygamberin Hayatı Kısa Özet

    Orijinal adıyla The Life of The Prophet olan bu kitap, özellikle İslam`ın nuruyla yeni aydınlanmış batı gençliğine Hz. Peygamberimiz (sav) in mutahhar hayatını tanıtmak üzere Mısırlı akademisyen Leila AZZAM ile Amerikalı akademisyen ve araştırmacı Aisha GOVERNOUR tarafından ortaklaşa kaleme alınmıştır.
    Değişik akademik müesseselerde ders kitabı olarak okutulmasının yanısıra şimdiye dek on ayrı Avrupa diline çevirisinin yapılmış olması alanında ne derece başarılı olduğunun açık bir göstergesidir.
    Kitap, U. Ü. İlahiyat Fakültesi Arapça Okutmanı Mehmet YILMAZ tarafından oldukça sade bir dille öykü üslubunda Arapçaya çevrilmiştir. Tercüme yapılırken Hz Peygamberimiz (sav )in Kim bilerek benim adıma yalan söylerse Cehennemde yerini hazırlasın hadisinden hareketle ilgili kaynaklardaki esas naslara bağlı kalınmaya oldukça özen gösterilmiştir. Bu yönüyle kitap, Arapçaya ilgi duyan, Arapça seviyesini geliştirmek isteyen ve az çok Arapça alt yapısı olup da Hz Peygamberin mutahhar hayatı hakkında bilgi edinmek isteyen okuyuculara hitap etmektedir.

  • 2. Hamur

The Life of The Prophet - Hz. Peygamberin Hayatı Hakkında Yorumlar