Teysiru’s-Sirati’n-Nebeviyye Arapça Kolay Siyer İleri Seviye

Akdem Yayınları

Hassan Abdulkadir Seyyid Yusuf

120,00 TL
96,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
24,00 TL
Teysiru’s-Sirati’n-Nebeviyye Arapça Kolay Siyer İleri Seviye Hakkında Bilgiler
Türü: İslam ve Günümüz İslam Düşüncesi Kitapları
Sayfa Sayısı: 178
ISBN: 9786052385494
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
satis-icon
Satış Rakamları 29 adet satılmıştır.
Hassan Abdulkadir Seyyid Yusuf
Hassan Abdulkadir Seyyid Yusuf
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Teysiru’s-Sirati’n-Nebeviyye Arapça Kolay Siyer İleri Seviye Kısa Özet

  Tamamı üç kitaptan oluşan Teysiru’s-Sirati’n-Nebeviyye serisi, Hz. Peygamber (s.a.s.)’in hayatını herkesin kendi Arapça seviyesine göre okuyabileceği seçenekler sunuyor. Serinin amacı başlangıç, orta ve ileri seviyedeki okuyucular için ayrı ayrı kaleme alınmış siyer kitapları ortaya koymak.

  Serinin üçüncü kitabı, ileri seviyede Arapça eğitimi alanlar düşünülerek kaleme alınmış olup, Kâinatın Efendisi (s.a.s.)’nin hayatını, kolay ve rahatça okunabilecek bir üslupla anlatıyor. Kitapta kullanılan kelime ve üslupların ileri seviye öğrencileri için uygun olması okuma zevkini artırıyor. Serinin son halkasını oluşturan bu kitapta artık Arapçada bir mesafe kat etmiş okuyucular için siyer konularında biraz daha detaylara iniliyor…

  Serinin tüm kitaplarında ele alınan konular temelde aynı olsa da dil seviyelere göre cümle yapıları, ifadelerin uzunluğu-kısalığı, kullanılan kelimeler, cümleleri birbirine bağlayan edat ve bağlaçlar ve anlatılan olayların ayrıntıları her seviye için ayrı olarak düşünülmüş ve dil seviyesine uygun bir şekilde okuyucuya sunuluyor.

  Arapça derslerinde aldığınız bilgilerin üzerine böylesi bir kitabı okumanın hem bilgilerinizi pekiştireceğine hem de size mana planında çok şey kazandıracağına inanıyoruz.

 • 2. Hamur

Teysiru’s-Sirati’n-Nebeviyye Arapça Kolay Siyer İleri Seviye Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.