sadsad x
asdasd

Teşvik Eden ve Sakındıran Hadisler

Çelik Yayınevi

Hafız el-Münziri

200,00 TL
130,00 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
70,00 TL
Teşvik Eden ve Sakındıran Hadisler Hakkında Bilgiler
Türü: Meal Tefsir ve Hadis Kitapları
Sayfa Sayısı: 816
ISBN: 9786059495219
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
Hafız el-Münziri
Hafız el-Münziri
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Teşvik Eden ve Sakındıran Hadisler Kısa Özet

  et-Terğib ve`t-Terhib, günümüzde, birçok Müslüman`ın evinde bulunması ve çeşitli yerlerde ders kitabı olarak okutulması sebebiyle Müslümanların nezdinde hakkıyla yerini bulmuş olan bir eserdir.

  Ülkemizde çok ciddi bir bilgilenme açığı olduğu, insanımızın en temel konularda bile İslâmî bilgilerden yoksun olduğu gerçeğinden hareketle insanımızı doğrudan doğruya Kur`an ve hadislerle muhatap kılmak, bu sorunu çözmenin en iyi yöntemlerinden biridir. Bu nedenle et-Terğib ve`t-Terhib, ayet ve hadislerle İslâmî bir hayat ölçütü ve yaygın bir ümmet eğitimini hedeflemiş bir eserdir. Bu durumun ülkemiz insanları açısından ne kadar önemli olduğu aşikârdır.
  Bu eserde; ihlas, ilim, namaz, alım satım, edep, zühd, cennet ve cehennem gibi konularda dinin yapılmasını ve yapılmamasını istediği şeylere dair hadisler derlenmiştir.

  Bu eserdeki hadisler genellikle Kütüb-i Sitte, İmam Malik`in el- Muvattaı, İbn Hibban ile İbn Huzeyme`nin es-Sahihleri, Ahmed b. Hanbel ile Ebu Ya`la el-Mevsıli`nin el-Müsnedleri, yine Bezzar`ın el- Müsnedi, Taberani`nin üç Mu`cemi, Hâkim en-Nisaburi`nin el- Müstedreki, İbn Ebi`d-Dünya`nın kitapları, Beyhaki`nin Şu`abu`l İman ile Kitabu`z-Zühdü ve Ebu`l-Kasım el-Isbahani`nin et-Terğib ve`t-Terhib gibi hadis kaynaklarından seçilerek konularına göre giriş bölümü ve yirmi dört bölüm halinde sıralanmasıyla meydana gelmiştir.

 • 2. Hamur

Teşvik Eden ve Sakındıran Hadisler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.