Terör ve Türkiye Üzerine Notlar

Kitap Müptelası Yayınları

Nuri Gündüz

256,00 TL
197,12 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
58,88 TL
Terör ve Türkiye Üzerine Notlar Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 202
ISBN: 9786256447431
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
Nuri Gündüz
Nuri Gündüz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Terör ve Türkiye Üzerine Notlar Kısa Özet

    Her çağın büyük bir sorunu haline gelen Terör Kavramı, gerçek anlamı ile ne zaman yeryüzünde doğdu. Terörün kavramına dair yapılan tanılandırmalar, Terörizmi ne kadar aydınlata bildi. Tanımlamalar ve tanılandırmalar neye göre yapıldı? Terörizmi bu kadar güçlü tutan ve yaşatan temel nedenler neydi. Varlığı ile bulunduğu coğrafya üzerinde insanlara korku ve kan saçan Terörizm, toplumun veya ulusun ekonomisine ne kadar etki etti. Bu kadar olayın içerisinde Terörizm bir vahşet mi yoksa bir çare mi idi?
    Coğrafyanın dört bir yanında var olan Terör, Türkiye de ne zaman ortaya çıktı. Cumhuriyet ile mi varlığını ortaya koydu, yoksa geçmişten ona bir yara olarak mı kaldı. Terörün Türkiye’ye can, mal, ekonomik ve kültürel zararları ne kadar oldu. Terörün Türkiye de bu kadar uzun süre var olmasının sebebi ne idi. Türkiye de var olan terör, hangi grupların doğmasına ve örgütlenmesine yol açtı. Ulusun terörizme karşı tutumu neydi?
    İşte terörizmin yeryüzündeki varlığına ve Türkiye’deki doğuşuna dair yaptığımız araştırma ve incelemeler doğrultusunda hem tanılandırmaya hem de anlaşılmasına yönelik notlar tuttuk. Bu notlar ile terörizme olan soruların cevaplanmasına, Türkiye’deki varlığına dair kayıtlara az da olsa ışık tutmaya çalıştık. Nitekim varlığı her çağda yer edinen tehlikeyi bilmek her zaman karşı koymanın bir çaresini doğurur.

  • 2. Hamur

Terör ve Türkiye Üzerine Notlar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.