3,00 TL
2,13 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
0,87 TL
Teravih Risalesi Hakkında Bilgiler
Türü: İslami ve Tasavvuf Kitaplar
Sayfa Sayısı: 80
ISBN: 9786056296161
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Ürün Tipi: Cep Boy
satis-icon
Satış Rakamları 8 adet satılmıştır.
Harun Ünal
Harun Ünal
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Teravih Risalesi Kısa Özet

  Harun Ünal 1947 Konya- Kulu, Bozan köyünde doğdu. Hafızlığını bitirdikten ve bir süre medrese eğitimi aldıktan sonra, dışarıdan İlkokul bitirmelerine girip diploma aldıktan sonra, 1962 yılında Konya İmam- Hatip okuluna kaydoldu. buradan Burdur İmam- Hatip Okuluna - daha sonra bu okullar İmam Hatip lisesi olarak isim değişikliğine uğradı- naklen geçti. 1969 yılında bu okuldan mezun oldu. 1969-70 yılları arasında Afyon ili Şuhut ve Dinar ilçeleri merkez vaizliği görevlerinde bulundu. Bu göreve atanmadan önce de Burdur merkez Abdülkerim Camii İmam- Hatiplik görevinde bulundu.1970 yılında İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü imtihanlarını kazandı ve aynı yıl bu okula kaydoldu. 1970-75 arasında İstanbul ili eminönü ilçesi Arpacılar Camii İmam- Hatiplik görevini sürdürdü.

  İst. Yük. İslam Enstitüsü. 1974 yılında mezun oldu. İst. Yeni Bosna Orta Okulu Din Bilgisi, Ahlak Dersleri öğretmenliği, Bakırköy İmam Hatip Lisesi meslek dersleri öğretmenliği, İstanbul Maliye Meslek Lisesinde idarecilik görevlerinde bulundu. Askerliğini yd. sb olarak İstanbul Şile ilçesinde yaptı. Diyanet İşleri teşkilatına bağlı İstanbul ili Çataca merkez vaizliği, ayrıca Eminönü, K.çekmece ve B.çekmece ilçelerinde İmam- Hatiplik görevlerinde bulundu. Bir ara Dİyanet İşl. Bşk. İst. Haseki Eğitim merkezinde kursiyer öğrenci olarak Arapça bölümünde eğitim görmekte iken sağlık nedenleriyle buradan ayrılmak zorunda kaldı. 80`li yıllarında bir ara Milli Gazete`de yazdı. Halen emekli olan hocamız İst. Esenyurt ilçesinde ikamet etmektedir. Evli, hayatta olan dört çocuğu ve 12 torunu vardır.

  Emekli olduktan sonra iki yıl Almanya Köln ve Berlin şehirlerinde, Nünberg`de görev yaptı. Yaklaşık altı ay kadar Avusturya Graz kentinde görevde bulundu. Kısa süreliğine de olsa, Fransa Strazburg kentinde de kısa süren bir görevi oldu.

  Telif ve Çeviri eseri olarak 100`ü aşkın kitap yazan hocamız kısa sürelii aralıkla da olsa Basiret adı ile bir dergi yayımladı. Hocamız halen İstanbul`da telif ve çeviri çalışmalarını sürdürmektedir.

 • 2. Hamur

Teravih Risalesi Hakkında Yorumlar