Terapi Amaçlı Çocuk Hikayeleri

Güney Kitap

Seyhan Çelikkıran

239,00 TL
155,35 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
83,65 TL
Terapi Amaçlı Çocuk Hikayeleri Hakkında Bilgiler
Türü: Hikayeler
Sayfa Sayısı: 224
ISBN: 9786057135971
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
satis-icon
Satış Rakamları 12 adet satılmıştır.
Seyhan Çelikkıran
Seyhan Çelikkıran
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Terapi Amaçlı Çocuk Hikayeleri Kısa Özet

  Bir masal okunur ve çocuğu debelendiği sorundan, travmadan, yoksunluktan, korkudan dışarıya çıkarır.

  Bizler yetişkin bireyler olarak kendi yaralarımızı sarmakta ve travmalarımızı iyileştirmekte zorlanırken henüz hayata yeni başlayan küçük çocuğun karşılaştığı olaylar ve durumlar karşısında ne hissedebileceğini, hangi durumlarda kaygı ve korku yaşayabileceğini ve hatta bunların birer travmaya dönüşüp dönüşmeyeceğini öngörmekte zorlanabiliriz. Her ne kadar zor olsa da çocuğu içinde bulunduğu bu kaygı ve korku sarmalından çıkarmak, iyi hissetmesi için rehberlik etmek de ebeveynler olarak yine bize düşmektedir. 

  Ölümden korkulara, istismardan zorbalığa, çatışmadan boşanmaya, kardeşlik sorunlarından anne karnı travmalarına kadar kırk ayrı sorunu ele alan Terapi Amaçlı Çocuk Hikayeleri, çocuğun kendini iyi hissetmesini ve iyileşmesini sağlayacak kısa terapötik hikayeler içermektedir ve hepsi iyileşme amaçlı EMDR hikaye tekniğinden esinlenilerek kurgulanmıştır. Kitap, ebeveyn söyleşileri ve sanat etkinlikleri ile zenginleştirilerek ebeveyn ve çocuğun en sağlıklı şekilde iletişim kurması ve çocuğun kaygı ve korkularından arınması için daha eğlenceli hale getirilmiştir. 

  Hayatta sorunlar hep var olacaktır. Önemli olan bu sorunlara nasıl yaklaştığımız, onları görmeye ve çözmeye ne kadar istekli olduğumuzdur. Terapi Amaçlı Çocuk Hikayeleri iyileşme yolcu­luğunuzda size ve çocuğunuza ışık olacaktır.

 • 2. Hamur

Terapi Amaçlı Çocuk Hikayeleri Hakkında Yorumlar