sadsad x
asdasd

Teolojik ve Felsefi Açıdan Din Bilim İlişkisi

İstanbul Yayınevi

Emre Dorman

23,00 TL
16,10 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
6,90 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Teolojik ve Felsefi Açıdan Din Bilim İlişkisi Hakkında Bilgiler
Türü: Din Felsefesi Kitapları
Sayfa Sayısı: 143
ISBN: 9786058023222
Kapak: Ciltsiz
Emre Dorman
Emre Dorman
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Teolojik ve Felsefi Açıdan Din Bilim İlişkisi Kısa Özet

    Din ve Bilim ilişkisi üzerine düşünürken öncelikli olarak nasıl bir din ve nasıl bir bilim anlayışına sahip sahip olunduğu sorusunun cevaplanması önemlidir. Çünkü yanlış bir din ve yanlış bir bilim anlayışı ile sağlıklı bir tartışma yürütmek olanaksız olacağı gibi makul gerekçelere dayalı bir sonuca ulaşmak da mümkün olmayacaktır. Bu çalışmada öncelikle bu sorunun önemi üzerinden din ve bilimin çalıştığını, ayrıştığını ya da uzlaştığını ileri süren görüşlerin temel iddiaları objektif bir biçimde değerlendirilmeye çalışılmaktadır.

    Aynı zamanda dinin bilime karşı ve ilerlemesinin önündeki en büyük engel olduğu yönündeki yaygın kabul sorgulanmakta, bilimsel ateizm görüşünün temsilcilerinin bilimi kendi görüşlerine uygun bir kalkan edinme çabaları tartışılmakta ve bilim tarihi açısından kabul edilmesi mümkün olmayan temel iddiaları bu çalışmada farklı bakış açıları ile bir kez daha gündeme taşınmaktadır.  

    Bazı konu başlıkları: Allah’ın varlığı ve bilim - Din-Bilim çatışmaları iddiaları – Kuran ve bilim – Evren’in ve yaşamın kökenine dair sorgular – Allah inancı bilimsel gelişmeyi engeller mi? – Bilimle ilgilenmek inançsız olmayı gerektirir mi? – Geçerli tek bilgi kaynağı bilim mi?

Teolojik ve Felsefi Açıdan Din Bilim İlişkisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.