sadsad x
asdasd
21,00 TL
14,70 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
6,30 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Temel Hadis Meseleleri Hakkında Bilgiler
Türü: Kuran ve Kuran Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 208
ISBN: 9789944735612
Kapak: Ciltsiz
Abdulhay El-Leknevi
Abdulhay El-Leknevi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Temel Hadis Meseleleri Kısa Özet

  Kur’an-ı Kerim-i anlama konusunda sayısız eserlerin telifinin yanında hiç şüphesiz, hadisi anlamak için de şerhler ve usul-i hadis hakkında müstakil eserler telif edilmiştir.

  Tercümesini yapmış olduğumuz bu çalışmada Leknevi, hadis konusunun en çetrefilli konularına dair telif etmiş olduğu el-Ecvibetu’l Fadıla Li’l-Es’ileti’l Aşareti’l Kamile isimli eserinde, kendisine sorulan 10 soruya cevap vererek, hadis problemlerine çözümler sunmaktadır.

  Biz de Abdulfettah Ebû Gudde’nin tahkik etmiş olduğu çok önemli olan bu çalışmayı tercüme ederek, Türk okurlara sunmayı hedefledik. Ebû Gudde, esere bir giriş yazdıktan sonra, müellifin hayatına ve eserlerine dair oldukça yeterli bilgi vermiştir.

  Her ne kadar kitabın içeriği ilmî bir hüviyet taşısa da hadisle ilgilenenlere yararlı olacağını ümit etmekteyiz. Ülkemizde akademik çevrelerin dışında pek fazla tanınmayan Leknevî’nin bu çalışması özellikle İlahiyat alanında önemli bir açığı kapatacağını ummaktayız.

  Görüleceği gibi Leknevî, çalışmasında önce kendisine sorulan soruyu okuyucunun kavrayabileceği şekilde sunduktan sonra ilgili sorunun cevabına geçmektedir.

  Ebû Gudde, eserin başında Leknevî’nin eserdeki metodu ve kendisinin eser üzerindeki çalışması hakkında bilgi verdikten sonra, müellifin hayatına dair de doyurucu bilgiler vermiştir. Bu bilgilerden sonra Leknevî’nin kısa bir önsözü yer almaktadır.

  Biz de eserin girişinden önce son devrin önde gelen hadisçilerinden Abdulfettah Ebû Gudde hakkında kısa da olsa bilgi vererek okuyucuyu bilgilendirmeye çalıştık. Zira Abdulfettah Ebû Gudde, neredeyse eserin orjinalinden fazla açıklamalarda bulunmuş ve okuyucuya doyurucu ek bilgiler sunmuştur.

Temel Hadis Meseleleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.