sadsad x
asdasd

Teknik Metinlerde İşlevsellik: Kullanma Kılavuzlarının Çevirileri

Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 412
ISBN 9786052881408
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
44,54 TL %35
bkmkitap.com
Fiyatı
28,95 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
  • Teknik Metinlerde İşlevsellik: Kullanma Kılavuzlarının Çevirileri Kısa Özet

    Bu eser, Çeviribilim bütüncesinde görece daha az yer edinmiş olmasına karşın çeviri piyasasında diğer çeviri türlerinden çok daha büyük bir paya sahip olan *Teknik Çeviriye* odaklanır. Teknik Çevirinin dünya çapında ve ülkemizde gelişiminin izlerini betimleyici bir biçimde incelemek, hem kuramsal hem de uygulama alanında çalışanlara yol gösterebilir.

    Teknik Çeviri kapsamına dahil edilmesi uygun görülen *Kullanma Kılavuzları* ve çevirilerinin, örnekler üzerinden incelenmesi, özellikle çeviri uygulamalarının niteliğinin ortaya konması bakımından değerlidir. Ayrıca gündelik hayatta kullandığımız temel elektrikli ve elektronik cihazların bazılarına ait kullanma kılavuzu çevirilerinin *işlevsellik* kavramı çerçevesinde sorgulanması, ilgili cihazların kullanımında ortaya çıkabilecek sorunların giderilmesi bakımından önemlidir.

    İnönü Korkmaz, lisans eğitimini Trakya Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamlamış, yüksek lisans derecesini aynı üniversitede İngiliz Dili Eğitimi alanında ve doktora derecesini de İstanbul Üniversitesi’nde Çeviribilim alanında almıştır. Halen Trakya Üniversitesi, Mütercim-Tercümanlık Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmakta ve Teknik Çeviri ile Çeviride Bilgi Teknolojileri üzerine dersler vermektedir.

     

Teknik Metinlerde İşlevsellik: Kullanma Kılavuzlarının Çevirileri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.