sadsad x
asdasd
36,00 TL
25,20 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
10,80 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Tekerlekli Yalan Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Spor Kitapları
Sayfa Sayısı: 404
ISBN: 9786051980430
Kapak: Ciltsiz
Juliet Macur
Juliet Macur
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tekerlekli Yalan Kısa Özet

  Juliet Macur korkunç detaylar veriyor. Kan torbaları. Şırıngalar. Davalar. Bu nasıl bir çılgınlık!

  - Evening Standard.

  İmparatorluğu çökmüş ve evini satmak zorunda olan bir adam… Onu muhteşem evinde ziyarete gittiğinde böyle bir Lance Armstrong karşılıyor gazeteci Juliet Macur`u. Defalarca karşı karşıya geldiler. Ama ilk kez yenik bir adam var karşısında.

  Armstrong’un skandal sonrasında görüşmeyi kabul ettiği nadir kişilerden biri Macur. Lakin öyküyü sadece onun ağzından dinlememekte kararlı. Ailesinden yakın arkadaşlarına, yetkililerden sponsorlara, rakiplerinden takım arkadaşlarına, bilerek ya da bilmeyerek bu büyük yalanın parçası olmuş yüzü aşkın isimle görüşüyor. Ve karşımıza doymak bilmez bir hırsa sahip bir adamın kimi yerde acıklı kimi yerde gülünç kimi yerdeyse nefret uyandırıcı, yalanlarla örülü hikâyesi çıkıyor. Ünü bisiklet sporunun ötesine geçmiş bir bisikletçinin, yetkilileri, gazetecileri ve hayranlarını yıllarca nasıl kandırdığını, imajını korumak için nasıl insanları kullanarak bazen onların hayatı pahasına etrafına bir duvar ördüğünü ve *Armstrong Sistemi* adıyla anılan, gelmiş geçmiş en karmaşık, en ayrıntılı doping programını nasıl şeytani bir ustalıkla yarattığını ve uygulattığını bir bir ortaya koyuyor Macur.

  Tekerlekli Yalan: Lance Armstrong`un Düşüşü, kaybetmemek için spor tarihinin en büyük organize suç organizasyonunu kurmayı göze almış bir sporcunun, en zengin hayal gücünün bile sınırlarını zorlayacak, akılalmaz ama gerçek hikâyesi. 

  Cevaplanması gereken ilk soru: *Neden yaptı bunu?* Ve *Nasıl bu kadar uzun süre paçayı sıyırabildi?* Macur sis perdesini kaldırınca ortaya Antik Yunan destanlarını hatırlatan bir karakter çıkıyor: ölümcül kusurları olan bir yarı tanrı.

  - Toronto Star

Tekerlekli Yalan Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.