230,00 TL
103,50 TL
%55 indirim
Kazancınız
:
126,50 TL
Tehlikeli İlişkiler Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 567
ISBN: 9786051850368
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 38 adet satılmıştır.
Choderlos de Laclos
Choderlos de Laclos
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Tehlikeli İlişkiler Kısa Özet

  1782 yılında yayınlandığında büyük bir yankı uyandıran, bugün de okunup tartışılmayı sürdüren Telılikeli İlişkiler, Choderlos de Laclos`nun ilk ve tek romanıdır. 

  Roger Vadim, Stephen Frears ve Milos Forman tarafından sinemaya, Heiner Müller tarafından tiyatroya uyarlanan Tehlikeli İlişkiler, entrikalarla dolu öyküsü, baştan çıkarma ve intikamdan kaynaklanan son derece karmaşık ahlaki belirsizlikleri dolayısıyla yazarının Sade ile karşılaştırılmasını sağlamış, Batı edebiyatının en tartışmalı romanlarından biridir. 

  Laclos`nun "mektup" biçimini bir nesne ve kurgu malzemesi olarak ele aldığı ve yeni bir kurgu evrenine yerleştirdiği, böylelikle yazar ile okur kavramlarını yeniden tanımladığı çok katmanlı bu mektup-romanın her kişisi, Malraux`nun dediği gibi "birer anlatım biçimidir." Mektupların yazarları, okurları ve son olarak kurguyu okuyan metin dışındaki okurlar muazzam bir geometrivle tamamlanırlar. Tehlikeli İlişkiler büyüklü küçüklü çarkları, dişlileri, iğneleri, milleri, yayları olan bir saattir adeta.

  "Yalnızca iki renge sahip olan bu oyundaki kartlar basit görünür: hiçlik ve cinsel arzu. Hiçliğe karşı hiçlik, arzuya karşı hiçlik, hiçliğe karşı arzu."

  - Andre Malraux

  "Tehlikeli İlişkiler tek bir romanda bir araya gelmiş sayısız romandan oluşur; bu romandan üç-dört değil, yüzlerce film yapılabilir"

  - Philippe Sollers

 • 2. Hamur

Tehlikeli İlişkiler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.