sadsad x
asdasd
50,00 TL
32,50 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
17,50 TL
Tecvid: Vesiletü'l-Ğufran Hakkında Bilgiler
Türü: Meal Tefsir ve Hadis Kitapları
Sayfa Sayısı: 96
ISBN: 9786055996574
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Ahmed Ziyaüddin Gümüşhanevi
Ahmed Ziyaüddin Gümüşhanevi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tecvid: Vesiletü'l-Ğufran Kısa Özet

  Kur’an’ın bir lafız, bir de mana yönü bulunmaktadır. Manası ve buna bağlı olarak gerçekleştirilen yorumlar Tefsir ilminin, lafzının seslendirilmesi ile ilgili yöntemler ve incelikler ise Kıraat ve Tecvid ilminin konusuna girmektedir.

  Kur’an’ın, gönülleri etkileyecek bir şekilde okunması, Tecvid ilminin ortaya koyduğu ilkeleri doğru bir şekilde icra etmekle mümkündür. Tecvid ilmi, Kur’ân’ın kurallarına göre tilâveti konusunda pratik olarak önemli yöntemler ortaya koymuştur. Kur’an’ın, güzel okunması için bu kuralların öğrenilip uygulanması gerekir.
  Notlandırarak latinize ettiğimiz bu eser, tecvid kurallarını hülasa etmiştir. İlitam (İlahiyat Tamamlama) öğrencilerine de okutulan bu küçük eser, kanaatimize göre güzel bir metotla hazırlanmış, günümüz tabiriyle pedagojik formasyona sahip bir ilim adamı tarafından yazılmıştır. Bu yüzden bu esere, bazı açıklamalar da ekleyerek tekrar gün yüzüne çıkartmayı arzu ettik.

  Osmanlı medreselerinde yıllarca ders kitabı olarak okutulmuş bu nadide eser, Osmanlı kültürünün en güzel yazı örneklerinden biri olan rika karakteri ile yazılmıştır.

  Sayfalar karşılaştırmalı olmak üzere bir tarafı Osmanlıca, diğer tarafı Türkçe ile transkrip edilmiştir.

 • 2. Hamur

Tecvid: Vesiletü'l-Ğufran Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.