Tecvid Uygulamalı Kur`an Eğitimi

Üniversite Yayınları

Mustafa Kara

100,00 TL
77,00 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
23,00 TL
Tecvid Uygulamalı Kur`an Eğitimi Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 140
ISBN: 9786054896066
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
satis-icon
Satış Rakamları 11 adet satılmıştır.
Mustafa Kara
Mustafa Kara
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Tecvid Uygulamalı Kur`an Eğitimi Kısa Özet

    Kur`an-ı Kerim, Yüce Allah tarafından son peygamber Hz. Muhammed (sav)`e hayat sahibi insanları uyarması için indirilmiş ilahi bir mesajdır. O, akıl sahibi insanlar tarafından kolayca okunup anlaşılsın diye Arapça olarak indirilmiştir. Kuşkusuz Kur`an`ı anlamak ve yaşamak için sadece Arapça metnini okumak yeterli değildir; onun anlamını da öğrenmek zorunludur.

    Kur`an`ın muhatabı hayat sahibi insan, hedefi de insanın düşünce ve davranışlarını tevhid istikametinde yönlendirmektir. Bu da ancak, Kur`an insan dostluğunun sağlanmasıyla mümkündür. İnsanın Kur`an`ı tanıyıp onunla dost olmasının ilk aşaması ise, Arapça yazılmak ve okunmak zorunda olan Kur`an metnini okumayı öğrenmektir. Bu çerçevede elinizdeki kitap, Kur`an`ın Arapça metnini mümkün olan en kısa sürede tecvid kurallarına uygun biçimde okumayı öğrenmek isteyenler için bir rehberdir.

    Bu kitap, başta Kur`an okumayı ilk defa öğrenmek isteyen herkes olmak üzere, İmam-Hatip Ortaokulu, İmam-Hatip Lisesi, Diyanet İşleri Başkanlığı`na bağlı Kur`an Kursu, İlköğretim ve İlahiyat Fakültesi öğrencilerine hitap etmektedir. Ayrıca kitap, Arapça harf ve harekeleri tanıttıktan sonra konuları tecvid kaidelerine bağlı olarak anlatması, zengin alıştırmaları ve kısa sürede Kur`an eğitimini kurallarına uygun biçimde belli bir noktaya taşıması hedeflemesi bakımından özgün bir nitelik arz etmektedir.

  • 2. Hamur

Tecvid Uygulamalı Kur`an Eğitimi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.