Tasavvufi Ahlak Bazında Manevi Eğitim

Fecr Yayınları

Emine Elif Çakmak İgalçı

185,00 TL
142,45 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
42,55 TL
Tasavvufi Ahlak Bazında Manevi Eğitim Hakkında Bilgiler
Türü: İslam Eğitimi Kitapları
Sayfa Sayısı: 268
ISBN: 9786258005486
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
Emine Elif Çakmak İgalçı
Emine Elif Çakmak İgalçı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Tasavvufi Ahlak Bazında Manevi Eğitim Kısa Özet

    Elinizdeki kitap okul öncesi dönem manevî eğitimine farklı bir yaklaşım oluşturmak adına yeni bir kapı aralamaktadır. Tasavvufî ahlakı manevî eğitim çatısı altında ele alarak okul öncesi dönemde din eğitimine, ahlâk eğitimine, değerler ve karakter eğitime tasavvufî kavramlar önderliğinde farklı bir açılım yapmaktadır. Eğitimin öze dokunması, hayata geçirilmesi adına kilit bir role sahip olan tasavvufî eğitim ahlâk bazında okul öncesi döneme indirgenebilir.

    Tasavvuf, bir ahlâk ilmi olarak karşımıza çıkarak ahlâkî eğitim şeklinde değerlendirildiğinde okul öncesi dönemde de uygulama sahası bulabilmektedir. Nitekim Mevlâna, İmâm Gazzâlî, Yunus Emre gibi tarihin her bir sahasına izlerini bırakmış olan mutasavvıfların görüşleri ile eğitimsel bir bakış oluşturularak, tasavvufî düşünceyi hayatla harmanlayabilmek, iz düşümlerini görmek mümkün olmaktadır.

    Eğitimin sadece zahire değil bâtınada hitap etmesi düşüncesinden hareketle öze dönüş, içsel gelişim ve değişimi baz alarak, eğitimin en temel kademesi olan okul öncesi dönemden başlayarak temeli sağlam atma gayretinde olmak gerekmektedir. Bu eser bu niyet üzere mutasavvıfların tasavvufî görüşleri doğrultusunda çocuk eğitimine tasavvufî bir yaklaşım geliştirerek modern eğitim sistem ve tekniklerini Kur’ânî ve Peygamberî yöntemlerle birleştirip tasavvuf motifiyle süslemiş, ahlâkî olarak yaşantıya sunma gayretinde olmuştur.

  • 2. Hamur

Tasavvufi Ahlak Bazında Manevi Eğitim Hakkında Yorumlar