100,00 TL
60,00 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
40,00 TL
Tasavvuf Terapisi Hakkında Bilgiler
Türü: Tasavvuf Mezhep ve Tarikat Kitapları
Sayfa Sayısı: 200
ISBN: 9786051622477
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2014
satis-icon
Satış Rakamları 45 adet satılmıştır.
Esma Sayın
Esma Sayın
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Tasavvuf Terapisi Kısa Özet

    Tasavvuf, kalbi Allah`a bağlama sanatıdır. Aşk da, kalbi Allah`a bağlama sanatıdır. Öyleyse tasavvuf, bir `aşktır.` Kalbin en ince, en hassas, en ruha dokunan ve en duygusal tarafını tasavvuf teşkil eder. Dolayısıyla tasavvuf dediğimizde ahlak, ruhsal zenginlik, derin bir hissiyat, ince bir düşünce ve bir insanın özüne dönme halini ifade ederiz. Çünkü tasavvuf; huzuru, ahlakı ve Allah ile olan bağı temsil eder.

    Tasavvufun temel amacı, güzel ve iyi olan bütün huylara sahip çıkmak; çirkin ve kötü huyların etkisinden sıyrılmak olduğu için, tasavvuf anlayışı kişinin kalp, duygu, zihin ve fikir kontrolünü sağlar. İnsanın kendine hâkim olması anlayışından doğan `Kendini Bilme-Rabbini Bilme` farkındalığı, tasavvufun ruhları tedavi ve terapi edici yönünü ortaya koyar.

    Esma Sayın Tasavvuf Terapisi isimli çalışmasıyla tasavvufun sunduğu tasavvufî-ahlaki kavramların ve anlayış tarzının tedavi ve terapi edici yönünü ortaya koyuyor. Bu çalışmada; istikamet, takva, tevbe, muhasebe, murakabe, hürriyet, ibnü`l-vakt gibi tasavvufî kavramlar ile ihlâs, sabır, dua, tevazu, hayâ, tevekkül gibi ahlaki kavramlar vasıtasıyla insan ruhunun ve maneviyatının tasavvuf sayesinde nasıl tedavi ve terapi edildiğinin yollarını bulacaksınız.

  • 2. Hamur

Tasavvuf Terapisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.