sadsad x
asdasd
17,00
12,58
%26 indirim
Tasavvuf Tarihi Ders Notları Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma - İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 152
ISBN: 9786055166595
Boyut: 13 x 0
Kapak: Ciltsiz
Kemal Edib Kürkçüoğlu
Kemal Edib Kürkçüoğlu
Devamı
Kampanya

Tasavvuf Tarihi Ders Notları Hakkında Yorumlar

  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Tasavvuf Tarihi Ders Notları Kısa Özet

    Tasavvuf Tarihi Ders Notları, tam anlamıyla bir el kitabıdır. Hem konuyu özetlemesi hem de yer yer ayrıntıya girmesi bakımından son derece 'kendine özgü' bir metindir. Müellif, bu metni Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Tasavvuf Tarihi dersini okuttuğu 1950'li yıllarda öğrenciler için hazırlamış ve teksir yoluyla çoğalttırmıştır. Yalnız metin içindeki bir kısım kayıtlardan, burada özet geçtiği konuları, derslerinde genişleterek işlediği anlaşılıyor.

    Bu ders notları, Tasavvuf Tarihi dersinin İlahiyat Fakültesi ders programındaki mütevazı yerini ve dersin hangi şartlar altında işlendiğini gösteren ilgi çekici bir belgedir aynı zamanda. Kemal Edib Kürkçüoğlu'nun entelektüel müktesebatının Tasavvuf Tarihi Ders Notları'nda bütün parlaklığıyla yansıdığı da apaçık görülebiliyor. Cümleler bazen aforizma veya daha bizden bir tabirle 'cevamiu'l-kelim' üslubuna bürünüyor ve az kelimeyle çok şey ifade etme kudretine erişiyor.

    Eser, Yusuf Turan Günaydın tarafından bir giriş ve günümüz okuyucusunun metne nüfuzunu kolaylaştıracak dipnotlar eklenerek yayına hazırlanmış; Mehmet Kurtoğlu'nun kaleme aldığı Kemâl Edib biyografisiyle zenginleştirilmiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.