sadsad x
asdasd

Tasarımcı Öğretmen 2.0

Abaküs Kitap

Burcu Aybat

65,00 TL
46,80 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
18,20 TL
Tasarımcı Öğretmen 2.0 Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Eğitim Kitapları
Sayfa Sayısı: 152
ISBN: 9786059129848
Kapak: Ciltsiz
Burcu Aybat
Burcu Aybat
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tasarımcı Öğretmen 2.0 Kısa Özet

  Öğrencilerinizin anladığından emin olamıyor musunuz?
  Müfredatı zamanında yetiştiremiyor musunuz?
  Ünite ve ders planı yaparken zorlanıyor musunuz?
  Anlamayı teşvik eden plan örneklerine mi ihtiyacınız var?

  Öğrenme ortamı tasarımına odaklanan ve Öğretmen 2.0’ın el kitabı olarak hazırlanan bu kitapta, öğrencilerinizin planınızda koyduğunuz hedeflere ulaşacağından nasıl emin olacağınızı ve bunu yaparken de teknolojiyi etkili ve verimli bir şekilde dersinize nasıl entegre edeceğinizi öğreneceksiniz. Bu kitap Öğretmen 2.0’da sunulan fikirleri, Understanding by Design (UbD) çerçevesine bağlı kalarak derinleştiriyor. UbD hakkında yazılmış ilk Türkçe kaynak olarak hazırlanan bu kitapta öğretmenlerin hazırladığı örnek planlar, MEB kazanımları üzerine inşa edilmiş ders planları ve teknolojiyle zenginleştirilmiş örnek uygulamalar yer alıyor.
  Bu kitabın sonunda, kalıcı anlamayı teşvik eden, teknolojinin zenginleştirdiği iyi bir ders planı yapabilir hale geleceksiniz!

  Bu kitap kimler için?
  Öğretmenler, öğretmen adayları, mesleki gelişim planlayıcıları, okul liderleri, program geliştirme ve ölçme-değerlendirme uzmanları ve akademisyenler.

  ‘’Eğitimde çok bilinen ve kullanılan UbD kavramını anlatan Burcu ve Selçuk Hoca, mesleğe yeni bağlayan öğretmenlere bir can simidi atıyor, deneyimli öğretmenlere de nasıl daha etkili olabileceklerini anlatıyor. Öğretme eyleminin yaln›zca *müfredatı işlemek*ten ibaret olmadığını bilen ve işini iyi yaparak dünyayı değiştirebileceğine inanan her öğretmene kuvvetle öneririm.’’

  - Prof. Dr. Erhan Erkut / MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı, ‹ELEV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

  Öğretmen 2.0 Tasarımcı, teknolojinin UbD çerçevesiyle öğrenme ortamına anlamlı bir biçimde entegrasyonunu sağlamaya dair yepyeni ufukları okuyuculara açarken aynı zamanda UbD ilkeleri doğrultusunda öğretimi planlama, hedefleri belirleme ve değerlendirme konularında önemli ipuçları sağlayacak.

  - Dr. Nihal Yurtseven / Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi

  Yıllar yılı hep müfredat ve sınav sistemi ile istediğimiz eğitim niteliğine ulaşamadığımızı söyledik. Ama geldiğimiz nokta müfredatın da sınavı içine alan sistemin de, öğretmenin tasarımcı olmadaki maharetinin önüne geçemediği gerçeğidir. Bu kitap bizlere rehber olarak her zaman yanımızda olacaktır. Eğitim bilimlerine böyle değerli bir kitabı kazandırdıkları için arkadaşlarımızı kutluyorum.

  - Arzu Yüksel / Eğitim Yöneticisi ve Uzmanı

Tasarımcı Öğretmen 2.0 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.