sadsad x
asdasd
41,00 TL
31,57 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
9,43 TL
Taş Medrese'den Mektuplar Hakkında Bilgiler
Türü: Anı Mektup ve Günlük Kitapları
Sayfa Sayısı: 185
ISBN: 9786059912440
Kapak: Ciltsiz
Selahattin Arpacı
Selahattin Arpacı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Taş Medrese'den Mektuplar Kısa Özet

    Bilirsiniz dostlar. Yazı yazmak zor zanaat, hele de bu bir kitap önsözü, yani *Söz Başı* olursa ve bu söz başı aynı zamanda bir devrin Yusufi`yelilerinin hislerine tercüman olacak mektuplar için yazılacaksa, gerçekten zor.

    Elinizdeki, eser diyemeyeceğim *eser*; 1979-1981 yıllarında değişik cezaevlerinde yazılmış bir kısım mektuplarımın sizlerle paylaşımıdır. Bu mektuplardan bir kısmı -okuyacağınız gibi- değişik mahalli veya yurt genelinde yayınlanan gazetelere yazılmış ve o gazetelerde yayınlanmış, genel olarak *Taş Medreseden Mektuplar (…)* adı taşıyan mektuplar. Bir kısmı ise dışarıdaki eşe-dosta, ülküdaşa, kardeşe, arkadaşa vs. yazılan özel mektuplar… 

    Bu mektuplardan bazılarını değişik kişilere okuttum. Onlardan çoğunun, bu mektupların mutlaka yayınlatılması gerektiğini, artık onların *Özel* olmaktan çıktığını, bir dönem cezaevindeki Ülkücülerin yaşantılarını, hislerini, duygu ve düşüncelerini yansıttığını, cezaevlerinin onlar tarafından haklı olarak, nasıl Taşmedrese, Yusufiye’ye yapıldığını anlatan birer vesika niteliğinde olduğunu ısrarla vurgulamaları üzerine, bu mektupları bir kitap haline getirme gereği duydum ve sizlerle paylaşıyorum.

Taş Medrese'den Mektuplar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.