sadsad x
asdasd

Tarikatta Rabıta ve Nakşibendilik

Ma'ruf Yayınları
32,00
24,00
%25 indirim
Tarikatta Rabıta ve Nakşibendilik Hakkında Bilgiler
Türü: Tasavvuf - Mezhep - Tarikat Kitapları
Sayfa Sayısı: 376
ISBN: 9786058402225
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Ferit Aydın
Ferit Aydın
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Tarikatta Rabıta ve Nakşibendilik Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tarikatta Rabıta ve Nakşibendilik Kısa Özet

  İslam tarihinin perişanlık dönemlerinde bazı kişi ve odaklar tarafından, -şirk ve cahiliye devrinden kalma alışkanlıklarla- birçok sapkın inanış ve ibadet şekilleri değişik kılıklar içinde günümüze kadar sürdürülmüştür.

  İslam’a bulaştırılan eski dinlerin ibadet biçimlerini sevimli göstermek amacıyla müslim kitleyi ürkütmemek için daima mistik tapınma yöntemleri tercih edilmiştir. Nakşibendilikteki egzoterik «rabıta» ve «Khatm-i Khuwacegan» ritüelleri bunun çarpıcı örnekleridir.
  Ancak bu konuda harcanan olağanüstü çabalara rağmen alet olarak kullanılan eğitimsiz ve bunalımlı bir zümre dışında kimse bu akımla pek ilgilenemeyecektir. Çünkü, Türkiye’de yaşanmakta olan din ve düşünce anarşisi ortamında çözülmüş bulunan toplumun parçalarından her grup, bugün kendi derdiyle meşguldür. Dolayısıyla yalnızca ruh sağlığından yoksun bir azınlık ancak bu mistik hareketin propagandalarından etkilenebilir.

  Kalpleri iman nuruyla aydınlanmış tevhid ehli ise bu akımın gayretleri karşısında Allah’ın yardımıyla savrulmayacak, Allah’ın kitabına ve Rasulullah (s.)’ın sünnetine bağlı kalarak, zühd ve takva ile rabbani duruşunu daima koruyacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.