sadsad x
asdasd

Tarihten Bugüne Gayrinizami Savaş

Kastaş Yayınları
25,00 TL
16,50 TL
%34 indirim
Tarihten Bugüne Gayrinizami Savaş Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma - İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 288
ISBN: 9789752821729
Kapak: Ciltsiz
Mehmet Tanju Akad
Mehmet Tanju Akad
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tarihten Bugüne Gayrinizami Savaş Kısa Özet

  Bu kitap hem politik gerilla savaşlarını, hem de büyük savaşların yan cephelerini olan akıcı operasyonlarını anlatmaktadır. Gerilla mücadelesi ile bunun kaçınılmaz sonucu olan gerillaya karşı savaş yöntemlerini tarih boyunca nasıl geliştiği ise çalışmanın en ağırlıklı konusunu teşkil ediyor.

  Dünya nüfusunun yarısından fazlasının kentlerde yaşamakta olduğu günümüz dünyasında savaşların biçimi değişmekte, düzensiz veya gayrinizami savaş adını verdiğimiz uzun yıpratma mücadeleleri giderek öne çıkmaktadır. Ne var ki bu yeni değildir.

  Geçmişte de büyük birliklerin sahada karşı karşıya geldikleri meydan muharebelerinin yanı sıra yıpratma savaşı yapan akıncı birlikleri veya direniş grupları yaygındı. Bugün savaş giderek düzensiz yöne kaymakta ve tüm ordular buna yönelik olarak yeniden örgütlenmekte ve uygun doktrinleri geliştirmeye çalışmaktadır.

  Ne var ki, bunu yapmanın, söylemekten çok daha zor olduğu giderek anlaşılıyor. Yeni dünyanın kirli savaşlarının çözümlenmesi on yıllardır entelektüel çabaları aşıyor. Bu konuyla uğraşan on binlerce uzman, onlara güvenen generalleri ve politikacıları sürekli hayal kırıklığına uğratıyor.

Tarihten Bugüne Gayrinizami Savaş Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.