sadsad x
asdasd

Tarihsel Süreçte Anadolu'da Cüzzam

Gece Akademi

Fevzi Çakmak

63,00 TL
50,40 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
12,60 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Tarihsel Süreçte Anadolu'da Cüzzam Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 272
ISBN: 9786052886434
Kapak: Ciltsiz
Fevzi Çakmak
Fevzi Çakmak
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tarihsel Süreçte Anadolu'da Cüzzam Kısa Özet

  Tarihsel Süreçte Anadolu`da Cüzzam çalışması, Anadolu`da Bulaşıcı ve Salgın Hastalıklar Tarihi Antolojisi başlıklı proje kapsamında ortaya konması planlanan kitap serisinin üçüncü cil­dini oluşturmaktadır. Projesinin ilk kitap çalışması, bulaşıcı ve salgın hastalık denildiğinde ilk akla gelen Tarihsel Süreçte Anadolu`da Sıtma başlığını taşırken; ikinci kitap çalışmamız Ta­rihsel Süreçte Anadolu`da Kuduz başlığı altında yayımlandı.

  Projenin bundan sonraki araştır­ma konuları içinde Kolera, Veba, Çiçek, Verem, Kızamık ve Kızamıkçık, Frengi ve Zührevi Hastalıklar, Trahom, Tifüs, Grip ve Karantina Uygulamaları yer almaktadır. Proje tamamlan­dığında, bu hastalıklara ilişkin, her biri ayrı bir çalışma olacak şekilde ve herkesin kolayca okuyup anlayabileceği bir bulaşıcı ve salgın hastalıkları tarihi kitap serisi oluşacaktır. Hem bu hastalıkların geçmişte, özellikle Anadolu topraklarında, yaptıkları yıkımlar ve etkileri günümü­ze aktarılacak hem de hastalıkların tarihsel serüveni hakkında derli toplu bir kaynak ortaya ko­nulacaktır.

  Elinizdeki bu çalışma ile cüzzam hastalığının Anadolu topraklarınınki serüveni, geçmişten gü­nümüze bir bütün halinde ortaya koyulmaya çalışılmıştır. Çalışma içinde yer alan metinlerin her biri bilim dünyamızın değerli araştırmacıları tarafından, tamamen bilimsel etik ve ahlak il­keleri çerçevesinde kaleme alınmıştır.

  Anadolu` da Bulaşıcı ve Salgın Hastalıklar Tarihi Antolojisi projesinin üçüncü ayağı olan Tarihsel Süreçte Anadolu`da Cüzzam çalışması, Türkiye Cumhuriyeti Devleti`nin bulaşıcı ve salgın hasta­lıklarla mücadelesine omuz veren; özellikle cüzzam hastalığının teşhis, tedavi ve önlenmesinde büyük çaba gösteren ve şu an aramızda olmayan Dr. Etem Utku ve Dr. Türkan Saylan`a ithaf edilmiştir.

  Bu çalışmanın yayın sürecine verdikleri katkılardan dolayı Gece Kitaplığı yayınevine teşekkür eder; bu kitabın bilim dünyamıza yarar getirmesini ve bundan sonra kalem alınacak olan çalış­malara ilham vermesini temenni ederiz.

  Saygılarımızla ...

Tarihsel Süreçte Anadolu'da Cüzzam Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.