sadsad x
asdasd

Tarihin Arka Yüzündeki Sarıkamış Harekatı

Bilge Kültür Sanat

Necati Bölükbaşı

52,00 TL
39,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
13,00 TL
Tarihin Arka Yüzündeki Sarıkamış Harekatı Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 120
ISBN: 9786054921652
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Necati Bölükbaşı
Necati Bölükbaşı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tarihin Arka Yüzündeki Sarıkamış Harekatı Kısa Özet

  Tam 82 yıl sonra 1996’da, Devlet; resmen iade-i itibarda bulunarak Enver Paşa’nın na’ş ını Belcivan’dan alıp, İstanbul-Çağlayan Adliyesinin doğu tarafında bulunan Abide-i Hürriyet şehitliğine törenle defnetmiştir. Ancak, Köprüköy ve Sarıkamış şehitlerimizi unutmuştur.

  Çanakkale’nin kahramanlarına layık gördüğü ilgiyi onlardan esirgediği gibi ne anıtlarla ve ne de törenlerle anmayı bile aklından geçirmemişti. O yetmiyormuş gibi, tek kurşun atmadan donarak şehit oldular yaftasının yapıştırılmasına göz yummuştur. O yürekli insanlar canlarını bizlerin istiklali, şerefi ve namusu için feda etmişlerdi. Onlar *bir hilal uğruna batan güneşlerden* değil miydi? Kim nerede yatıyor? Nerede kayıtları? Gazilerimiz ise insan oğlunun tahammülünün sınırını aşacak boyutta çile çekmişlerdi. Esirlerimizin bir kısmı tren vagonlarında yakılarak imha edilmişti. Bunlardan kimlerin haberi vardır? Anzaklar’a gösterilen ilgi ve saygı bile onlara gösterilmemiştir.

  *Bir asır sonra bu noksanın yarattığı uyarsız yorumlar da görülüyor. Bu nedenle Sayın Necati Bölükbaşı’nın gayet kolay okunan, akıcı, düzgün sorulara mantıklı ve delilli cevaplar arayan önümüzdeki eserinin geniş kitle için çok yararlı olacağını ve yeniden basımının gerekli olduğunu düşünüyorum.*

  - Prof. Dr. İlber Ortaylı

 • 2. Hamur

Tarihin Arka Yüzündeki Sarıkamış Harekatı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.