90,00 TL
63,90 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
26,10 TL
Tarihçinin Eleği Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 203
ISBN: 9786050803242
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2012
Cemil Koçak
Cemil Koçak
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Tarihçinin Eleği Kısa Özet

    Yakın tarih denince ismi ilk akla gelen önemli tarihçilerden Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Cemil Koçak, Timaş Yayınları`ndan çıkan ikinci kitabıyla yine tarih üzerine önemli konularda nokta atışı yapıyor...

    Okurların titiz araştırmacılığını yakından bildiği Cemik Koçak, Tarihçinin Eleği isimli bu kitabında tarihçilere ve tarihyazımına odaklanıyor. Kalemini bu sefer de İngilizcede review denilen, fakat tam bir Türkçe karşılığı olmayan, olsa da anlamını tam olarak yansıtamayan bir faaliyet türü üzerine oynatıyor. Türk tarihyazımında genellikle "kitap tanıtımı" olarak adlandırılan bu işlemin bu tanımı doldurup dolduramadığı, kritik yazılarının bizde eksik kalan yönlerinin ne olduğu ve dahası bir "tarihçi" kimliğiyle araştırmacının kaynaklardan yola çıkarak Türk tarihinin ilmeklerini nasıl dokuması gerektiğini örnekler üzerinden göstermeye çalışıyor.

    Geçmişin ayrıntılarda saklı olduğunu bir kez daha vurgulayan Cemil Koçak, yakın tarihimiz konuşulurken sıklıkla duyduğumuz birçok önemli isim ve haklarında yazılan eserler üzerinden "tarih" ve "tarihyazımı" konusundaki eleştirilerini okuyucularıyla paylaşıyor. Ses getirecek bu kitapta Latife Hanım`dan Talat Paşa`ya, Celal Bayar`dan CHP`ye, Milli Şef dönemi ve çok-partili sisteme geçiş sürecindeki sancılardan Soğuk Savaş dönemindeki Türk dış politikasına kadar pek çok önemli konu ve kişiler, Cemil Koçak`ın tarih eleğinde okuyucuları bekliyor.

  • 2. Hamur

Tarihçinin Eleği Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.