480,00 TL
369,60 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
110,40 TL
Tarih Felsefesi Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Felsefesi Kitapları
Sayfa Sayısı: 525
ISBN: 9786055904494
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
satis-icon
Satış Rakamları 206 adet satılmıştır.
Doğan Özlem
Doğan Özlem
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Tarih Felsefesi Kısa Özet

  Tarihi anlamak ve kullanmak için, vazgeçilmez...

  "İnsan `hatırlıyorum` der ve hemen unutan, bir geçmişi olmayan, her an gerçekten ölen hayvana gıpta eder." Friedrich Nietzsche

  Tarih, unut(a)mayan bir hayvanın geçmişi. İnsanın dışına çıkamadığı bir gerçeklik. Şimdinin olaylarını tartışırken de, gelecek hakkında öngörülerde bulunurken de dönüp bakma gereği duyduğumuz birikim. Ne ki, bir yandan tarihi yaparken bir yandan da tarihe bakmak çelişkili de bir durum gibi görünüyor. Öyleyse tarihsel birikimin her zaman olumlu bir etkiye sahip olduğu söylenebilir mi? Onun bir yük olarak görüldüğü anlar yok mudur? Üstelik halihazırda tanıklık ettiğimiz olaylardan da söz etmezken, tarihe tarafsız bir gözle bakmak ne kadar mümkün? Tarih tekerrürden mi ibaret, yoksa nihai bir olumlu duruma doğru ilerliyor muyuz?

  Bütün bu sorular tarihin anlamı üstüne kapsamlı bir düşünmeyi gerektiriyor. Doğan Özlem`in Tarih Felsefesi, Nietzsche`nin de dediği gibi, geçmişin mezar kazıcıları olarak kalmayıp onu yaratıcı yönde nasıl kullanabileceğimizin ipuçlarını veren bir kitap.

 • 2. Hamur

Tarih Felsefesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.