Tarih Boyunca Büyük Mazlumlar : 28 - Necip Fazıl Bütün Eserleri

Büyük Doğu Yayınları

Necip Fazıl Kısakürek

150,00 TL
114,00 TL
%24 indirim
Kazancınız
:
36,00 TL
Tarih Boyunca Büyük Mazlumlar : 28 - Necip Fazıl Bütün Eserleri Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Tarih Kitapları
Sayfa Sayısı: 629
ISBN: 9789758180394
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
Necip Fazıl Kısakürek
Necip Fazıl Kısakürek
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Tarih Boyunca Büyük Mazlumlar : 28 - Necip Fazıl Bütün Eserleri Kısa Özet

  Mazlum, her dinde, her inanış tarzında bulunabilir. Hatta hiçbir şeye inanmayan insanda, insan şöyle dursun, hayvanda bile? Mazlum, kendi haline göre değil, zulmediciye nisbetle sıfatlanandır N.F.K.

  İşte, Tarih Boyunca Büyük Mazlumlar, bu ölçüye uyan, her millet ve her cinsten mazlumun bir araya toplandığı, dünya edebiyat tarihinde örneği pek bulunmayan eser?
  Büyük Yunan Filozofu Sokrates´ten başlayarak, İsa dininin mazlumları, İslâmın ilk kurbanları, Peygamber torunu iki şehit Hazreti Hasan ve Hüseyin, Haccac´ın zulümleri, İmam-ı Azam ve diğer mezhep imamları, Mansur, Jan Dark, Cem Sultan, San Bartelomi Kurbanları, Genç Osman, Jan Kalas, Büyük Fransız İhtilali kurbanları, Dreyfus ve İttihat Terakki cinayetleri?

  Hak olan inanış sahibi mazlumların aynı zamanda Şehit ve öz nefsleriyle erişilmez bir makam sahibi olduğunun altını hassasiyetle çizen Necip Fazıl, esere ait bütün kıymet hükümlerini, her türlü değer ölçüsünün, bekçisiz ve koruyucusuz, uçup gittiği manevî bir yangın yeri arsasında rüzgara salıveriyorum dediği Takdim yazısında, bu hüzünlü satırların devamını şöyle getirir:

  Tarihî zulüm ve mazlumluk dâvasına büyük bir giriş diye kabul edebileceğiniz bu eserin, aynı çapta bir de çıkış noktası olmalıydı. Belki bir gün o da olur. Ama bazı zaman ve mekanlarda öyle sokaklar görülmüştür ki, girseniz de, tam içine dalacağınız evin önüne gelince geriye dönmek zorunda kalırsınız. Ve mazlum, bahsettikleriniz midir, siz misiniz, ayırt edemezsiniz.

 • 2. Hamur

Tarih Boyunca Büyük Mazlumlar : 28 - Necip Fazıl Bütün Eserleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.