sadsad x
asdasd
26,00 TL
18,46 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
7,54 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Tarih Bibliyografyası Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Tarih Kitapları
Sayfa Sayısı: 159
ISBN: 9786059444378
Kapak: Ciltsiz
Nahide Şimşir
Nahide Şimşir
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Tarih Bibliyografyası Kısa Özet

    Elinizdeki kitap özellikle Tarih bölümüne yeni başlayan öğrencilere, tarih ile ilgili genel bibliyografya ve başlıca kütüphaneler hakkında bilgi vermek üzere tasarlanmıştır. Bibliyoğrafya ilminden kısaca bahsedildikten sonra, Türkiye ve Yurt dışında genel olarak Türkoloji başlığı altında toplayabileceğimiz bibliyografik eserler ve Türkolojiye hizmet eden, kişilerin kısa biyografilerine yer verilmiştir.

    Özellikle Ankara Milli Kütüphane’nin hazırlamış olduğu bibliyografik eserler ile Tarih Yayınları Bibliyografyası …vb. adı altında Türkiye’de yayınlanmış olan bibliyografik eserler ile Index Islamicus, Turkologische Anzeiger … gibi yurt dışındaki bibliyografik eserler tanıtılmış ve nasıl kullanılacakları hakkında bilgi verilmiştir.

    Çağımızın her şeyi internette olduğu algısına karşın, internet  çağından evvel hazırlanmış bibliyografyalara özel bir yer verilmek suretiyle, internetin yanı sıra öğrencinin kütüphanelere yönelmesi ve oradaki büyük bilgi hafızamızı öğrenip, kullanmasının sağlanmaya hedeflenmiştir.

Tarih Bibliyografyası Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.