200,00 TL
144,00 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
56,00 TL
Tarifi Benden Hakkında Bilgiler
Türü: Türk Mutfağı Kitapları
Sayfa Sayısı: 424
ISBN: 9786057783059
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
Sacide Bolcan
Sacide Bolcan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Tarifi Benden Kısa Özet

  Bir Tarihçiden yemek kitabı mı? Dediğinizi duyar gibiyim. Hangimizin yemekle ilgisi yoktur ki… Kimimiz sadece yaşamak için bununla ilgiliyken kimimiz için yemek vazgeçilmez bir hayat gailesidir. Belki fazla meşguliyetten, belki sadece sofrada geçirilen zamanı kaliteli geçirmekten öte başkaca bir şey istememekten olsa gerek uzun yıllar benim için de bu seviyede kaldı ilgim. Ta ki ilk emekliliği yaşayana dek…

  O zaman anladım ki yemek kültürü, farklı lezzetler, türü ve tarifi sadece size ait menüler öyle bir serüven ki içine dalmamak olmadı desem yeridir. Özellikle seyahatlere de zaman ayırabildiğim bu zaman diliminde arşivimde beni aşan bir birikim oluşmuştur.

  *Yemek ne güzel*adlı bir blog açarken istediğim şey, bilgilerimi paylaşmak, yaşamın vazgeçilmezi yemeklerle ilgili yöresel ve ulusal düzeyde bir de benim mutfağımdan bakmanızı sağlamak idi amacım.

  Bu işe merakımın önemli sebebi rahmetle andığım annem Zahide Bolcan`dır. Çok güzel yemek yapan bir annenin sunumlarından yeterince nasibini almış birisi olarak bir de baktım ki ben de aynı yoldayım. Yani, gittiğim her yerin önce mutfağını merak etmek, uygulamak, yaymak ve sunmak... Beni tanıyanlar bilirler, her ortamda ve en ciddisinde bile yemeklerimle bilinirim... Daha ne olsun?

  Kısaca bütün bunları sizlerle paylaşmamak olmazdı. Benim gibi bu işe merak salanlara, çeşitlilikleri merak edenlere ve *ben de yapabilir miyim acaba?* diyenlere bir faydam olursa ne mutlu bana…

  Afiyetler olsun…

  - Sacide Bolcan

 • 2. Hamur

Tarifi Benden Hakkında Yorumlar