60,00 TL
43,80 TL
%27 indirim
Kazancınız
:
16,20 TL
Tanrının Kırbacı Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 200
ISBN: 9786054977383
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Hasan Günaydın
Hasan Günaydın
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Tanrının Kırbacı Kısa Özet

  Bugüne kadar Attila üzerine çeşitli kitaplar yazılmış, besteler yapılmış (Verdi’nin Attila Operası) ve filmler çevrilmiştir.

  Bunlardan biri olan *Hun İmparatoru Attila’nın Liderlik Sırları* isimli kitabında Wess Roberts Attila’nın Ordusu’nu *Ülke fethetmek üzere bir araya gelen göçebe ve son derece bağımsız paralı askerler topluluğu* olarak göstermektedir; fakat böyle bir yaklaşım halkını seven, kendi insanını tek bir hedef ve ideal çevresinde kenetleyen, vatansever bir Attila gerçeğine ters düşmektedir. Wess Roberts başka bir söylemiyle daha dikkatleri çekmektedir:

  *Barbarlık dolu tarihten dünyanın tanıdığı en heybetli liderlerden biri doğdu* diyerek o bilinen Barbar Türk imajını Barbar Hunlu olarak bir kez daha dile getirmekte, böylece Hunları hem övüp hem de aşağılayarak diğer pek çok Avrupalı gibi BARBAR damgası ile yaftalamaktadır.

  Oysa Attila’dan yüzlerce yıl sonra bile Avrupalılar hala barbardırlar. 

  Yine Wess Roberts’a göre; Attila *insanın örnek almayı aklına getirmediği bir kişiliktir.* Doğaldır ki bu söylem sadece batı insanı için geçerlidir. Oysa doğu insanı Attila’yı örnek alınacak büyük bir lider olarak görmekte, efsaneler bunu ortaya koymaktadır. 

  Yeni Attilalar yetişmesi dileğiyle…

 • 2. Hamur

Tanrının Kırbacı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.