sadsad x
asdasd

Tanrının Askerleri - 1

Hayat Yayınları

Nazım Tektaş

115,00 TL
80,50 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
34,50 TL
Tanrının Askerleri - 1 Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 446
ISBN: 9786051510002
Kapak: Ciltsiz
Nazım Tektaş
Nazım Tektaş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tanrının Askerleri - 1 Kısa Özet

  *Az veya yanlış bilinen tarihimizin dönemlerini veya kurumlarını ele almış yazar. Hunlar, Tabgaçlar, Siyenpiler ve diğer boyluklar dönemimizle ancak o sahalarda uzman olanlar ilgilenirler; fakat köklerimiz oralarda yatmaktadır. Onları iyi analiz edebilirsek, tarihi akışımızı ve bugünkü durumumuzu yeterince idrak edebiliriz. İnsan, Tektaş’ın çalışmasına bakınca, idealizmine gıpta ediyor. Alıcısı pek bulunmayacak dönemleri didik didik etmek için yıllarını vermek, onları yayımlamak herkesin yapacağı iş değildir.*
  -Mehmet Niyazi-

  Türk Tarihi denince akla gelen meselelerden biri, kurulan devletlerin çokluğudur. Dolayısıyla birçok Türk devletinin yıkıldığı da hatırlanır. Tarihin hiçbir dönemi Türklerin devletsiz yaşadığına şahitlik edemez. Her zaman için bir veya birkaç Türk devleti var olmuştur. Başka bazı kavimler de hâkimiyet altına alınmış, hatta bu kavimlerin topraklarında kurulan Türk hükümdarlıkları daha fazladır. Yıkılan her Türk devletinin sırtında bir başka Türk’ün tekme izi vardır.
  Bu ciltte; tarihte ilk Türk adını kullanan Gök-Türkler ile Uygurlar ve diğer Türk devletlerinin tarihi, akıcı bir dille anlatılmaktadır.

Tanrının Askerleri - 1 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.