sadsad x
asdasd

Tamara ve Kördüğüm

Sitav Yayınevi

Tahsin Aytekin

15,00 TL
10,50 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
4,50 TL
Tamara ve Kördüğüm Hakkında Bilgiler
Türü: Tarihi Romanlar
Sayfa Sayısı: 214
ISBN: 9786055081492
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
Tahsin Aytekin
Tahsin Aytekin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tamara ve Kördüğüm Kısa Özet

  X.yüzyılda Van ve civarında Vaspurakan Krallığı hüküm sürmektedir. Bu krallık Abbasi Halifesi tarafından atanan Vali Yusuf’a bağlıdır. Zamanla Vali, Abbasi Halifesine başkaldırır. Halife’de Vali Yusuf’u cezalandırıp Bağdat’ta zindana attırır. Bu yeni durumdan istifa eden Vaspurakan Kralı Gagik, kendi topraklarını genişletmeye ve imar faaliyetlerine başlar. Vali Yusuf’un adamları da bu durumu kabullenmezler… Bu kuvvetlerin dışında, yöre üzerinde, Persler’in uzantısı olan hanedanların, Bizans İmparatorluğu’nun, Hazarlar’ın faaliyetleri devam etmektedir.

  Van Gölü’ndeki Ahtamar Adasında çağını aşan bir kilise inşa eden Mimar Manuel, yörede yapımı bilinmeyen eşsiz bir kılıç yapmaya çalışan Lezgin, Constantinopolis’ten kaçıp Van Gölü yakınlarındaki bir köye sığınan kayıkçı Leon, Şeyhin isteği üzerine Bağdat’ta ilim tahsil etmeye giden Yusuf Leşker ve güzelliği dillere destan Tamara acaba bu karmaşa ve kördüğümden nasıl etkileneceklerdir!

  Yazar, klasik tarihi romanların aksine, adı sanı bilinmeyen insanlar üzerine kurguladığı bu tarihi romanda, yeni ve zor bir yol denemiştir.

  Sizi bin yıl öncesine alıp götürecek ve bir solukta okuyacağınız bu tarihi romanda tıpkı roman karakterleri gibi farklı kültürleri de göreceksiniz.

 • 2. Hamur

Tamara ve Kördüğüm Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.