sadsad x
asdasd

Tam Kayıtlı Halebi Sağir

Kitapkalbi Yayıncılık
30,00
21,00
%30 indirim
Tam Kayıtlı Halebi Sağir Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 354
ISBN: 9786059815802
Boyut: 16.5 x 0
Kapak: Ciltli
Kolektif
Kolektif
Devamı
Kampanya

Tam Kayıtlı Halebi Sağir Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tam Kayıtlı Halebi Sağir Kısa Özet

  Elinizde bulunan bu kitab İmam Muhammed Sedidü'd-din Kaşgari'nin «Münyetü 1-Musalli» adlı eserinin şerhidir. Sedidü'd din Kaşgari hicri 705 (miladi 1305) yılında vefat etmiş bulunan bir alimdir.

  Bu eseri şerh eden zat ise, Halebi İbrahim bin'Muhanuned' dir. İbrahim bin Muhammed, fukaha'dan bir zattır. Hicri 865 (miladi 1459) yılında Haleb'de dünyaya gelmiştir.

  Halebi merhum, tahsilini Haleb ve Mısırda ikmal ettikten sonra istanbul'a gelmiş ve Fatih Cami-i Şerifinde imamlık yapmıştır.

  Halebi İbrahim bin Muhammed, hicri 956 (miladi 1549) tari­hinde İstanbul'da vefat etmiş ve Edirnekapısı Kabristanına defnedilmiştir.

  Halebi merhumun eserleri arasında en meşhurlarından biri, elinizde bulunan Münyetü İ-Musalli Şerhi (Halebi Sağir) dir.

  İbrahim Halebi, daha önce Münyetül-Musalli'yi, Gımyetü'l-Mütemelli fi Şerh-i Münyetü 1-Musaili (Halebi-i Kebir) namı ile ve daha geniş bir şekilde şerhetmişti. Daha sonra bu şerhi, her­kesin kolayca istifadesini temin maksadı ile kısaltarak Halebi-i Sağir'i meydana getirmiştir.

  Halebi-i Sağır, asırlar boyunca, mektep, medrese ve dergah­larda okunan ve okutulan, halk arasında da şöhreti en çok yayı­lan kitap olmuştur.

  Asırlardan beri şöhretini muhafaza eden; ilim ve irfan hayatımıza pek çok faydası dokunan bu eserin, unutulup gitmesine gönlümüz razı olmadı. Yeni neslin de bu eserden istifade etmesini arzu ettik. Çünkü bu eser, kıyamete kadar baki kalacak yü­ce İslam Dini'nin en büyük ibadeti olan Namaz'ı en güzel ve mükemmel bir şekilde anlatan eserdir...

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.