sadsad x
asdasd
33,70 TL
20,89 TL
%38 indirim
Talan Hakkında Bilgiler
Türü: Denemeler
Sayfa Sayısı: 272
ISBN: 9786052881958
Kapak: Ciltsiz
Musa Bilgen
Musa Bilgen
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Talan Kısa Özet

  Biri birinden farklı zaman ve ortamda zoru başaran, o günkü Leyla’da bugünkü Rayla’da kendisiydi. O zaman ki Leyla ile bugünkü Rayla’yı karşılaştırdı. Bugünkü Rayla’yı o günkü Leyla’dan daha başarılı ve işe yarar buldu. O günü kendi yaşadığı için, Leyla’yı da kıskanıp yermedi ama Rayla’yı daha çok beğendi ve ondan yana oldu. Uzun zaman oldu ki hiç bu kadar sevinmemişti, ilk kez yeniden kendine güven duydu.

  93’ün kundaktaki bebesi, 34’ün üç çocuklu genç dulu olarak biri birinden ağır iki savaş dönemi yaşamış olan babaannemin anlatacak bir sürü anıları vardı. O anlatmakla bitiremez, biz dinlemeye doyamazdık. Ağzını açar açmaz etrafını sarar, daha yakınında yer almaya çalışırdık. Bazı anlatımlarını o denli sevmiştik ki epey bir aradan sonra tekrar anlatmasını isterdik, o da bizi kırmadan yeniden anlatırdı.

  Şamanizim inancında şaman denilen din adamları sıradan birer insan olmayıp, insanüstü özellik ve yeterliklere sahiptir. Bunlar, Tanrısına yalvaran kulların dileklerini Tanrı katına ileten ve kabul görmesinde aracılık yapan yüce ve ilahi kişiliklerdir.

  Sahip oldukları özellikleriyle ölümsüzlüğüne inanılan bu ulu kişilerin kabirlerinin sıradan bir alanda değil, o yerin en yüksek noktasında olduğu kabul edilerek bu yerler ziyaret makamı olarak tutulmuştu.

Talan Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.