sadsad x
asdasd
60,00 TL
43,20 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
16,80 TL
Takribul Belagat Arabiye Hakkında Bilgiler
Türü: Yabancı Dilde Kitaplar
Sayfa Sayısı: 258
ISBN: 9786057753045
Kapak: Ciltsiz
Abdulhalim Abdullah
Abdulhalim Abdullah
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Takribul Belagat Arabiye Kısa Özet

  Belagat ilmine, Kur’an’ın edebî i’cazının anlaşılmasına bir vesile olduğu düşüncesiyle dil âlimleri tarafından yüzyıllar boyunca çok önem verilmiştir. Konuyla ilgili pek çok eser kaleme alınmış ve Arapçanın dil ve edebiyat yönünden meziyetleri gösterilmiştir.

  Bu eser ise ana dili Arapça olmayanların belagat ilmini öğrenirken, ana dili olarak bilenlere göre bazı farklı ihtiyaçlarının olduğu düşüncesinden yola çıkılarak kaleme alınmıştır.

  Takribu’l-Belâğa, belagat ilminin kolayca anlaşılması yeni bir yol izliyor. Eser klasik konu tertibinin biraz dışına çıkarak; kolaydan zora doğru ilerliyor ve yola bedî ilmiyle başlıyor. Zira bedi ilminin konusu edebî sanatlar olduğu için beyan ve meani ilimlerine nazaran daha kolay kavranabilir.

  Kitabın başka bir özelliği ise konu anlatımlarının ardından bolca etkinlik içermesi ve öğrenciyi öğrendiğini uygulamaya yönlendirmesi. Bu özelliğiyle kitap üniversite öğrencileri için güzel bir ders kitabı olarak tercih edilebilir.

  Kitapta diğer belagat kitaplarından farklı olarak, yalnız klasik belagat kitaplarında geçen örneklerle yetinilmemiş, günümüz Arap edebiyatından da çok sayıda örneğe yer verilmiştir.

Takribul Belagat Arabiye Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.