sadsad x
asdasd

Sütünüzü Nasıl Artırırsınız

Akademisyen Kitabevi

Lisa Marasco

250,00 TL
212,50 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
37,50 TL
Sütünüzü Nasıl Artırırsınız Hakkında Bilgiler
Türü: Annelik ve Çocuk Bakımı Kitapları
Sayfa Sayısı: 353
ISBN: 9786257451994
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2021
Lisa Marasco
Lisa Marasco
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sütünüzü Nasıl Artırırsınız Kısa Özet

  Dünya çapında ünlü olan *Making More Milk* kitabının Türkçe olmasına çok sevindim. Emziren kişilerin birçoğu sütünün yetersiz olduğunu düşünür. Bazen yanlışlıkla... Bu kapsamlı kitap, süt üretiminin temel prensiplerini anlatıp gerçekten bir sorun olup olmadığını anlamanızı sağlıyor ve sütün yetersiz olduğu durumlarda sebeplere göre uygun stratejileri adım adım anlatıyor. Lisa Mar­asco ve Diana West yıllar boyunca La Leche League ( LLL) International Liderleri olarak emziren annelere destek vermiş olan iki yazardır. LLL felsefesini yansıtan, kadının gücüne inanan bu kitabı süt üretmekte zorlanan kadınlara ve tüm emzirme danışmanlığı yapanlara önermek isterim. Fay­dalanan çok olsun.
  - Charlotte Codron, IBCLC
  La leche League International akredite Lideri

  Diana West ve Lisa Marasco bu kitaplarında "sütü olanlar" ve "sütü olmayanlar" ayrımını ortadan kaldırmayı hedeflemiş ve her emzirmek isteyen anneyi başarıya götürecek inanılmaz bir kılavuz hazırlamışlar. Hem sağlık profesyonellerine hem de emzirmeye gönül veren anne ve destekçileri için çok faydalı gördüğüm bu kitap konuşma diliyle yazılmış ve okunması rahat ama bir o kadar da bilimsel veri destekli ciddi bir medikal referans kaynağı. Diana ve Lisa’nın kişisel ve mesleki deney­imlerini harmanlayarak sundukları bilgileri insancıl ve çok samimi düşünceler de süslüyor: Sütü artırmak önemli ama annelik sadece emzirmekten ibaret değil.

  Yıllardır emzirmenin hem anne hem bebek tarafını irdelemeye çalışan bir doktor olarak düşünüyorum ki bu kitapta önerilenler ve dikkat çekilen tüm konular ciddiyetle ele alındığında her anne az ya da çok emzirebilecek ve kendiyle gurur duyacaktır.
  - Uzm. Dr. Pınar Boncuk Dayanıklı, IBCLC
  Yenidoğan ve Çocuk Hastalıkları Uzmanı

  Sevgili dostum Lisa Marasco’yu * 2010’da Anne Sütü ve Emzirmeye Dair Neler Biliyoruz?’’ kon­feransına davet ettiğimizde tanımış, konuşmalarının detayından çok etkilenmiştim. Making More Milk kitabının ikinci baskısı çıktığında bana da bir kitap yollamıştı. Yıllardır emzirmenin içinde ebeveynlerle yüzmüş biri olarak kitabı aralayıp bölümlerini okudum ve çok şey öğrendim. Öncelikle emzirmenin gerçekten çok zor bir tarafını, birçok uzmanın *Aman bulaşmayayım...’’ dediği yetersiz süt üretimini etraflıca inceliyor. Birinci bölümden itibaren geliştirdiği süt üretimi formülünün her ögesini teker teker ele alıyor. Yeniliklere, araştırmalara geniş bir referans listesiyle yer veriyor. Süt üretimini artırmada kılavuz olacak böyle değerli bir referansın Türkçeye çevrilmesinde katkılarım olduğu için mutluyum.
  - Uzm. Dr. Gülnihal Şarman, IBCLC
  Yenidoğan Yoğun Bakım ve Çocuk Hastalıkları Uzmanı
  DoktordanAnneBabaya youtube kanalı kreatörü

  Bu kitap bu ebeveynler için bir yardım hattıdır. Yazarlar karmaşık olan süt üretimi konularının arasında, en son araştırmaları anlamanıza ve bu araştırma­ların sonuçlarının size nasıl uygulanacağını bilmenize yardımcı oluyorlar. Diğer ebeveynlerin benzer sorunlarla nasıl mücadele ettiklerini anlatarak ve size ya­rarlı kaynakları göstererek yolunuzu bulmanızı sağlıyorlar. Yazarlar sırasıyla süt üretiminin nasıl çalıştığını, bir süt üretimi sorununu teşhis etmenin yollarını, düşük süt üretiminin nedenlerini, sütünüzü azaltmadan nasıl takviye mama ve­receğinizi, süt üretiminizi maksimize etmenin en iyi yollarını ve kitabın adının da söylediği gibi *sütünü artırmaya’’ başlamak için neler yapmanız gerektiğini önünüze seriyorlar.

  Birçok kişi, emzirme deneyimlerinin gerçekte bekledikleri ya da planladık­ları gibi olmadığını görüyor. Ancak yolculuğunuz beklenmedik bir yöne sapsa dahi siz emziren bir ebeveynsiniz. Çocuğunuzun emdiği her bir damla süt ya­rarlıdır. Çocuğunuzun göğsünüzde geçirdiği her an yararlıdır. Emzirmek ya hep ya hiç demek değildir. Herkesin farklı bir emzirme yolculuğu vardır. Emzirme gerçeğiniz başka bir kişininkinden yahut düşündüğünüzden farklı olsa bile bu kitap size, emzirmenin hayatınızda ne anlama geldiğini gösteren kendi resmini­zi oluşturan rehberiniz olacaktır.

 • 1. Hamur

Sütünüzü Nasıl Artırırsınız Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.