120,00 TL
72,00 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
48,00 TL
Sürü Zekası Hakkında Bilgiler
Türü: Psikoloji
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9786059272032
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
Ahmet Koyuncu
Ahmet Koyuncu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Sürü Zekası Kısa Özet

  Tipik kitle, modern çağın ve piramidal sürü zekasının ürünüdür. ATİPİK KİTLE ise, post-modern çağın, sosyal medya ve dijitalin eseridir.

  Kapitalizm, Holomidal sürü zekasını kullanarak; karınca gibi çalışan, çekirge gibi tüketen, kuş sürüsü gibi yer değiştiren, balık hafızalı bir toplum yaratmaktadır. Lidersiz, merkezsiz, sanalla beslenen bir post-modern böcek toplumu inşa edilmektedir.

  Beyin göçü ise, sürü davranışıdır ve alt beyin aktivitesidir. Kişi, profesör de olsa kolaylıkla sürü davranışı gösterebilir. Beyin göçünde, bir primat sürüsünden ziyade; balık, kuş, karınca, arı sürüleri gibi ülke değiştiren yazılımcı, mühendis, doktor sürüleri söz konusudur.

  Beyin göçü veren ülkelerdeki siyasi huzursuzluk, eğitim ve ekonomik sorunlar görünen kitle fenomenidir. Oysa kritik kütleye ulaşmayı sağlayan koşullar (yani, yarı-sömürge olan bu ülkelerde, yabancı dilde Travestik-lingua eğitim sistemi ile melez-bilinçli bireyler yetiştirilmesi) ise gözden kaçırılmaktadır.

  Zaten ülkedeki belirsizlik, sürü davranışını tetikler. Kitlelerin yöne ihtiyacı vardır (Canetti). Bu yön ise medya ve sosyal medya üzerinden verilir. Holomidal sürü zekasına alıştırılmış olan eğitimli insan sürüsü balık hafızalı olduğundan, beyin göçü sayesinde Trans-lingua hayat kurarak aşağılık kompleksinden, öz kimliğinden, öz-derisinden, hatta ırkından kurtulma şansı yakalar.

 • 2. Hamur

Sürü Zekası Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.