sadsad x
asdasd

Süreç ve Tür Odaklı Okuma ve Yazma Eğitimi

Anı Yayıncılık

Şükran Dilidüzgün

55,00 TL
46,75 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
8,25 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Süreç ve Tür Odaklı Okuma ve Yazma Eğitimi Hakkında Bilgiler
Türü: Dil Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 280
ISBN: 9786051703428
Kapak: Ciltsiz
Şükran Dilidüzgün
Şükran Dilidüzgün
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Süreç ve Tür Odaklı Okuma ve Yazma Eğitimi Kısa Özet

    Ana dili ediniminde bireylerin sırasıyla dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerini edindikleri görülür. *Yazma; dil becerileri içinde insanların yapmaktan çekindiği, sevmediği ve en çok korktuğu beceridir.* desek yanlış olmaz sanırım. Türkçe derslerinde müfredatın yetiştirilmesi için en az zamanın, Türkçe ders kitaplarında da en az yerin ayrıldığı beceri, yazma becerisidir. Evet, gerçekten de yazma beceresi dil becerileri içinde geliştirilmesi en zor olan beceridir; bu görüşe sanırım kimse karşı çıkmayacaktır.

    Okumada zihni harekete geçiren hazır bir uyarıcı varken, yazmanın uyarıcısı bellek ve çağrışımlarla zihnimiz tarafından üretilir. Zihnin ürettiği bu çağrışım ve düşünceleri alıcının anlayacağı şekilde kurgulamak, doğru ve tam ifadeleri bulabilmek büyük bir bilişsel çaba gerektirmektedir.

    Bununla birlikte dilin ve düşüncenin gelişmesinde en büyük katkıyı sağlayan beceri de yazma becerisidir. Dil kullanımı yazmayla pekiştirilir, dil becerisindeki yetkinlik ve eksiklikler yazma sürecinde ortaya çıkar, yazmada düşünce ve dil keşfedilir, bu bağlamda yeni stratejiler geliştirilir ve yenilenip değiştirilir.

Süreç ve Tür Odaklı Okuma ve Yazma Eğitimi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.