100,00 TL
50,00 TL
%50 indirim
Kazancınız
:
50,00 TL
Sultan Selahaddin Eyyubi Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografi ve Otobiyografi Kitapları
Sayfa Sayısı: 128
ISBN: 9786257297202
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
satis-icon
Satış Rakamları 16 adet satılmıştır.
Ebu`l Hasan Ali En-Nedvi
Ebu`l Hasan Ali En-Nedvi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Sultan Selahaddin Eyyubi Kısa Özet

  Bu kitabın, okuyucu kardeşlerimizin; İslâm’ın ne kadar eşsiz ve ebedî bir mesaj olduğuna, bu ümmetin asaletine, imanın gücüne ve iman gücüyle nasıl harikulâde işler başarıldığına olan güvenlerinin takviye edilmesine vesile olacağını umuyorum. Bir de (bu çalışma vesilesiyle) iki farklı komutanın örnekliğini ve aralarındaki muazzam farkı göreceklerdir.

  Birincisi, iman terbiyesinden geçmiş, en güzel örnek olan kutlu elçi Hz. Muhammed’in (s.a.v.) yaşam tecrübesinden ilham alarak eğitim görmüş, onun sünneti ve ahlakıyla donanıp kuşanmış bir örnek!

  İkincisi ise yabancı kültürlerle beslenmiş, çıkarcılığı ve maddeperestliği amaç edinmiş, basit ve kişisel gayelerle yola çıkmış, siyasî ikbal peşinde olan ve hiçbir kutsal gayesi olmayan bir örnek!

  Olaylara asıl yön veren ve sonuçları belirleyen faktörlerin sırrı işte burada yatıyor! İslâm dünyası kaç zamandır (ikinci örnekte olduğu gibi, kendi toplumunda yaşayan, ancak öz değerlerine yabancılaşmış) Batı hayranı liderlerin ve onların verdikleri zararların hüsranını yaşamakta, bunun bedelini ise ağır bir şekilde ödemektedir.

  Ebu’l-Hasen Ali el-Hasenî en-Nedvi

 • 2. Hamur

Sultan Selahaddin Eyyubi Hakkında Yorumlar