Sultan Hamid`in Hafiyesi Gavur Memet -Galata Batakhaneleri

Akıl Fikir Yayınları

Ziya Şakir

150,00 TL
117,00 TL
%22 indirim
Kazancınız
:
33,00 TL
Sultan Hamid`in Hafiyesi Gavur Memet -Galata Batakhaneleri Hakkında Bilgiler
Türü: Polisiye Romanlar
Sayfa Sayısı: 208
ISBN: 9786059790956
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
satis-icon
Satış Rakamları 17 adet satılmıştır.
Ziya Şakir
Ziya Şakir
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Sultan Hamid`in Hafiyesi Gavur Memet -Galata Batakhaneleri Kısa Özet

  Gavur Memet kimdir? Sherlock Holmes, Arsen Lüpen, Nik Karter vesaire gibi polis romanlarında isimleri geçen kahramanlar, hayali birer şahsiyettir. Lâkin Gavur Memet, böyle değildir. O, Sultan Hamid devrinin ilk zamanlarında yaşamış olan meşhur bir polis hafiyesidir ve Türk zabıtasının sicil kayıtlarına geçmiştir. 

  Gördüğü mühim hizmetlere mukabil, bizzat Sultan Abdülhamid tarafından rütbeler ve nişanlarla taltif edilmiştir. Koskoca bir dosya halinde olan Gavur Memed`in maceraları, son devrin tarihini büyük bir ehemmiyetle tespit eden Ziya Şakir tarafından dikkatle işlenilerek seri halinde romanlaştırılmıştır. 

  Bu maceraları okuduğunuzda  sadece basit birer zabıta vakasını değil aynı zamanda o dönemin coğrafyasında tarihi değeri olan bilgilere de vakıf olacaksınız.

  Galata Batakhaneleri macerasında Gavur Memet`le beraber Marsey vapurunda işlenen varlıklı karı kocanın sırlarla kaplı cinayetini çözmeye çalışacak, Osmanlı döneminde Galata`nın arka sokaklarında katilin yakalanması için koşturmacaya katılacaksınız. Nefes kesici macerada da bu zeki ve kurnaz hafiyenin suçluları nasıl ortaya çıkardığını tanıklık edeceksiniz. Tam bir polisiye tadında Ziya Şakir klasiği  okuyacaksınız.

 • 2. Hamur

Sultan Hamid`in Hafiyesi Gavur Memet -Galata Batakhaneleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.