Sultan Fatih - 2. Mehmed

Cinius Yayınları

Mehmet Çiçek

220,00 TL
149,60 TL
%32 indirim
Kazancınız
:
70,40 TL
Sultan Fatih - 2. Mehmed Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 315
ISBN: 9786053234746
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Mehmet Çiçek
Mehmet Çiçek
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Sultan Fatih - 2. Mehmed Kısa Özet

    *1431 yazında evvela Güneş tutuldu ve en azametli hali korku ve dehşet içinde Konstantiniyye’den seyredildi; ortalık öyle zifiri karanlık oldu ki, gün ortasında gökyüzünde yıldızlar göründü. Bundan bir ay kadar sonra üç gece arka arkaya fecr-i şimali göründü.

    Arkasından pek muhteşem bir kuyruklu yıldız doğdu. Kuyruğu doğu ufkunun üstünde, başı gökkubbesine doğru, sabah ezanı vaktinde Konstantiniyye ve civarındaki memleketlerin semasını bir hafta kadar değerli taşlarla donatılmış bir sorguç halinde süsledi. O yıl ve ertesi yıl Anadolu ve Rumeli’de doğan çocukların çoğu erkekti ve koyunlar, keçiler ikiz yavruladılar, ineklerin yavruları hep dişi oldu ve atların yavruları erkek oldu. Tarlalarda başakların taneleri iri ve dolgun oldu, bağ ve bahçelerde ağaçlar meyveyle donandı.

    Hicri 835 yılı Recebinin 26-27’nci ve Miladi 1432 Martının 29-30’uncu gecesi ve bir pazar gününün sabah vaktinde, ki Güneş aslan burcundaydı, Sultan 2. Murad’ın, Sinop hükümdarı İsfendiyar Bey kızı Hatice Halime Hüma Hatun’dan bir oğlu dünyaya geldi. Bu oğul, Fatih’ti.*

  • 2. Hamur

Sultan Fatih - 2. Mehmed Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.