sadsad x
asdasd
59,98 TL
39,00 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
20,98 TL
SÜLEYMAN'IN ANAHTARI Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 496
ISBN: 9786053435341
Kapak: Ciltsiz
Jose Rodrigues Dos Santos
Jose Rodrigues Dos Santos
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • SÜLEYMAN'IN ANAHTARI Kısa Özet

  "Rab hileli teraziden iğrenir, Hilesiz tartıdansa hoşnut kalır. Küstahlığın ardından utanç gelir Ama bilgelik alçakgönüllülerdedir."

  -Hz. Süleyman

  İsviçre, Cern… Tanrı Parçacığı'nı arayan bilim adamları, CIA'in Bilim ve Teknoloji Müdürü Frank Bellamy'nin cansız bedenini bulurlar. Cesedin elinde, anahtarın Tomás Noronha olduğunu söyleyen bir not vardır. Portekiz, Lizbon Yeni Üniversitesi… Tarihçi Noronha artık CIA'in bir numaralı hedefidir. Dünyanın en güçlü istihbarat teşkilatının kendisini öldürmek istediğini anlayan Tomas Noronha eğer hayatta kalmak istiyorsa Frank Bellamy'nin ölümünün ardındaki gizemi çözüp masumiyetini kanıtlamalı ve çok gizli bir proje olan Kuantum Gözü'nün yerini bulmalıdır.

  Bu doludizgin arayışta başta Einstein ile onun karşıtları olmak üzere yirminci yüzyılın bütün büyük fizikçileri bir araya gelecek ve Tomás Noronha'ya zihin, madde ve varoluşun gizemi arasındaki şaşırtıcı bağlantıları ortaya çıkarmasında yardım edecektir.

  Ruh var mıdır? Ölümden sonra hayat var mıdır? Gerçeklik nedir? Tanrı'nın Formülü'nde Tanrı'nın varlığına dair bilimsel ispatların peşinde olan Jose Rodrigues dos Santos bu devam romanında da gerçeklik, evren ve bilinç üzerinden kuantum fiziğinin en derinlerine dalmaktan çekinmiyor.

  "Türün ustasından yeni bir şaheser. İnsanoğlunun en büyük gizemlerinden biri olan varoluşa dair ufuk açıcı bir anlatı. 'Neden varız?' bu romanın temel sorusu."

  -Le Quotidien du Luxembourg

  "Jose Rodrigues dos Santos okuyucusunun karşısına yeni bir sürükleyici macerayla çıkıyor. Felsefe, bilim ve din yeniden bir arada. Okumaya başlayınca durmak istemeyeceksiniz."

  -Nice Matin

  "Etkileyici bir dille yazılmış son derece sürükleyici bir roman olan Süleyman'ın Anahtarı okuyucularını insanlık tarihinin en büyük gizemlerinin cevaplarından da öteye götürüyor. José Rodrigues dos Santos her zamanki gibi en karmaşık felsefi ve bilimsel fikirleri, gerçek teorilerle son derece açık bir şekilde anlatıyor."

  -Le Courrier Français

  "Jose Rodrigues dos Santos çağımızın en usta macera yazarlarından biri. Süleyman'ın Anahtarı bilimsel gizemleri herkesin anlayabileceği bir dille gözler önüne seriyor."

  -Metro

  "Ezoterik ve mükemmel… Bilgi dolu ve başarılı bu romanın temelinde elbette ki sadece gerçek bilimsel teoriler var."

  -Figaro Magazine

  "Jose Rodrigues dos Santos bir kez daha ne kadar başarılı bir macera yazarı olduğunu kanıtlıyor. Romanını kurgunun ötesine taşıyıp zihin, madde ve varoluşun gizemi arasındaki şaşırtıcı bağlantıları ortaya çıkaran gerçek bilimsel bilgilerle donatıyor."

  -Ouest France

SÜLEYMAN'IN ANAHTARI Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.