Sular Güneşe Şarkı Söylerken

Papirüs Yayınevi

Elçin Hüseyinbeyli

100,00 TL
77,00 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
23,00 TL
Sular Güneşe Şarkı Söylerken Hakkında Bilgiler
Türü: Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 96
ISBN: 9789758747788
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2005
satis-icon
Satış Rakamları 1 adet satılmıştır.
Elçin Hüseyinbeyli
Elçin Hüseyinbeyli
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Sular Güneşe Şarkı Söylerken Kısa Özet

  "Sular güneşe şarkı söyler" mi?

  Söz konusu olan: "Yıldızların parıltısı ve yakamoz büyüsü ile dolu gizemli Hazar Denizi kıyısındaki Rüzgarlar Kenti, Bakü..." ise bir ortak türkü sarmaz mı yürekleri?

  Sular Güneşe Şarkı Söylerken`de çağdaş Azerbaycan Edebiyatının genç kuşak öykü yazarları: Günel Anarkızı, Yaşar, Reşad Mecid, Ilgar Fehmi, Selim Babullaoğlu, Elçin Hüseyinbeyli`den bir güldeste, coşkulu bir ezgi sunuluyor.

  Önsöz’de ise Esad Cihangir`in üç ayrı yüzyıldan oluşan Azerbaycan Edebiyatının tarihi sürecini; Sovyetler Birliği`nin dağılmasından sonraki döneme, bugüne bağlayan incelemesi hem akademik hem de sanatsal öğreticiliği olan bir değerlendirmedir.

  Azerbaycan`dan yaşam kesitleriyle, bireysel ve toplumsal sorunlarla aşınan insani değerlerin de öne çıktığı, bir bakıma dünle bugünün karşılaştırması olan öyküler, aynı zamanda, Azerbaycanlı yazarların: "Ümit ve arzu ederiz ki, bu kitap Azerbaycan ve Türkiye Türkleri arasında edebi-medeni ilişkiler için kendi gücü değerinde hizmet edecek ve Türk okuyucusunda çağdaş Azerbaycan Edebiyatı hakkında belli düşünceler oluşturacaktır..." umut ve beklentisini de dile getirmektedir.

   

 • 2. Hamur

Sular Güneşe Şarkı Söylerken Hakkında Yorumlar