sadsad x
asdasd

Sular Güneşe Şarkı Söylerken

Papirüs Yayınevi

Reşad Mecid

18,00 TL
13,50 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
4,50 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Sular Güneşe Şarkı Söylerken Hakkında Bilgiler
Türü: Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 96
ISBN: 9789758747788
Kapak: Ciltsiz
Reşad Mecid
Reşad Mecid
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sular Güneşe Şarkı Söylerken Kısa Özet

  "Sular güneşe şarkı söyler" mi?

  Söz konusu olan: "Yıldızların parıltısı ve yakamoz büyüsü ile dolu gizemli Hazar Denizi kıyısındaki Rüzgarlar Kenti, Bakü..." ise bir ortak türkü sarmaz mı yürekleri?

  Sular Güneşe Şarkı Söylerken'de çağdaş Azerbaycan Edebiyatının genç kuşak öykü yazarları: Günel Anarkızı, Yaşar, Reşad Mecid, Ilgar Fehmi, Selim Babullaoğlu, Elçin Hüseyinbeyli'den bir güldeste, coşkulu bir ezgi sunuluyor.

  Önsöz’de ise Esad Cihangir'in üç ayrı yüzyıldan oluşan Azerbaycan Edebiyatının tarihi sürecini; Sovyetler Birliği'nin dağılmasından sonraki döneme, bugüne bağlayan incelemesi hem akademik hem de sanatsal öğreticiliği olan bir değerlendirmedir.

  Azerbaycan'dan yaşam kesitleriyle, bireysel ve toplumsal sorunlarla aşınan insani değerlerin de öne çıktığı, bir bakıma dünle bugünün karşılaştırması olan öyküler, aynı zamanda, Azerbaycanlı yazarların: "Ümit ve arzu ederiz ki, bu kitap Azerbaycan ve Türkiye Türkleri arasında edebi-medeni ilişkiler için kendi gücü değerinde hizmet edecek ve Türk okuyucusunda çağdaş Azerbaycan Edebiyatı hakkında belli düşünceler oluşturacaktır..." umut ve beklentisini de dile getirmektedir.

   

Sular Güneşe Şarkı Söylerken Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.